UROCZYSTOSĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu msze św. będziemy sprawować w porządku niedzielnym: o 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nabożeństwo za zmarłych o 14.30 w kościele Św. Wawrzyńca na Górce i procesja na cmentarze, po których Msza Św. na Górce. 

 

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.

 

RÓŻANIEC  ZA  ZMARŁYCH z wyczytywaniem zmarłych zalecanych – odmawiać będziemy od 2 do 8 listopada o godz. 17.15, w niedzielę o 16.00.

 

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych oraz we Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Wiernych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można również uzyskać poprzez nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych – choćby tylko w myśli.

 

Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Msze św. za zmarłych zalecanych będą sprawowane w listopadzie.