Przygotowanie do Małżeństwa

Narzeczeni, którzy w tym roku (2021), pragną w naszej parafii zawrzeć sakramentalny związek małżeński proszeni są o kontakt z parafialną kancelarią.

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa - prosimy o spotkanie w kancelarii parafialnej po uprzednim skontaktowaniu się z duszpasterzem osobiście dzwoniąc na 32/221 52 27. Zostaną przekazane istotne informacje dotyczące przygotowania do sakramentu małżeństwa  i  spraw związanych z uroczystością ślubną w naszym kościele

SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃŚKIEGO  W  KANCELARII  PARAFIALNEJ - najpoźniej 3 miesiące przed zawarciem małżeństwa. Przynosimy ze sobą:

- dowody osobiste

- świadectwo chrztu św. (ważne 6 miesięcy) - przynosi osoba, która była ochrzczona w innej parafii

- świadectwa ukończenia katechezy ponadpodstawowej

- zaświadczenia nauk przedślubnych

- zaświadczenia z poradni życia rodzinnego

- zaświadczenie o przeżytym dniu skupienia dla narzeczonych

- dokumenty z USC do ślubu konkordatowego

DEKANAT ORZESZE

NAUKI  PRZEDŚLUBNE - zaloguj się https://narzeczenikatowicka.pl/

Dekanat: ORZESZE

Dekanalny Duszpasterz Rodzin:

Ks. GRZEGORZ  LECH

Parafia:

ORNONTOWICE

Proboszcz:

KS. GRZEGORZ  LECH

Doradca Życia Rodzinnego:

STANISŁAWA  HAJDUK-BIES

Godziny otwarcia poradni:

PONIEDZIAŁEK:   17.00 – 19.00

Terminy nauk przedmałżeńskich:

Do września 2021 narzeczeni umawiają się indywidualnie na nauki przedmałżeńskie, które są prowadzone dla każdej pary osobno w sposób zdalny.

Nauki w spotkaniach bezpośrednich będą od września 2021.

10.09; 11.09; 17.09; 18.09.2021

Godziny rozpoczęcia nauk

przedmałżeńskich:

W piątki o godz. 18.30

W soboty o godz. 17.00

Miejsce nauk: probostwo

Ilość miejsc: 30 osób

Terminy dni skupienia:

12.09.2021

Miejsce:    Kościół

Rozpoczęcie:   godz. 17.00

Numer Konta bankowego parafii:

53845410532001002064280001

Inne formy duszpasterstwa rodzin

lub narzeczonych:

Od marca do 10 grudnia 2020 roku zostało przeprowadzonych zdalnie 64 h nauk przedmałżeńskich dla 16 par narzeczonych. Doradca Życia Rodzinnego prowadzi spotkania bezpośrednie dla każdej pary narzeczonych.