Pielgrzymki Parafialne

pielgrzymka 8 – dniowa, samolotowo-autokarowa

TERMIN: 15 – 22. 07. 2020 roku

1 DZIEŃ: POLSKA – PORTUGALIA – CIDADE DE MAR

Zbiórka w porcie lotniczym, przelot do Lizbony.  Przejazd do Cidade de Mar, zakwaterowanie i nocleg.

2 DZIEŃ: CIDADE DE MAR

Wypoczynek i plażowanie nad Oceanem Atlantyckim.

3 DZIEŃ: CIDADE DE MAR – LIZBONA – FATIMA

Poranek nad Oceanem Atlantyckim.

Wyjazd do Lizbony. Alfama – nawiedzenie miejsca urodzenia św. Antoniego Padewskiego. Spacer na Rua Augusta, Praca de Comercio. Belem – miejsce, gdzie rozpoczęto wyprawy morskie. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja, różaniec i procesja światła.

Podczas pobytu w Fatimie, każdego wieczoru różaniec i procesja ze świecami.

4 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA

Przejście drogą Pastuszków od Cova da Iria, Valinhos, Loca de Anjo (miejsce objawień Anioła) do Aljustrel – domy rodzinne Marto i Santos. W drodze rozważanie stacji drogi krzyżowej. Zwiedzanie muzeum Luz e Paz.

5 DZIEŃ: FATIMA

Nawiedzenie miejsc związanych z historią Cova da Iria z 1917.

Zapoznanie się z historią objawień. Nawiedzenie bazyliki Trójcy św. i MB Różańcowej czas na indywidualną modlitwę przy grobach Pastuszków: S. Łucji, św. Hiacynty, św. Franciszka.

6 DZIEŃ: FATIMA – NAZARE – BATALHA – FATIMA

Wyjazd nad ocean, do Nazare – nawiedzenie Sanktuarium MB Nazaretańskiej. Sitio – taras widokowy na klifie, 110 m wysokości. Wypoczynek, plażowanie. Możliwość konsumpcji sardynek i dorsza atlantyckiego. W drodze powrotnej do Fatimy, nawiedzenie monumentu w Batalha, wpisanego na listę Unesco. Pomnik dumy narodowej Portugalczyków.

7 DZIEŃ: FATIMA COIMBRA – FATIMA

Przejazd do Coimbry, nawiedzenie klasztoru Sióstr Karmelitanek, w którym przebywała Siostra Łucja. Czas wolny w centrum starego miasta uniwersyteckiego, spacer na dziedziniec Uniwersytetu, Starówka. Możliwość wysłuchania koncertu z muzyką Fado. Powrót do Fatimy.

8 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – KATOWICE

Msza św. międzynarodowa w Fatmie. Czas na indywidualną modlitwę, pożegnanie Fatimy. Przejazd – transfer na lotnisko w Lizbonie, odprawa, powrót do Polski.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W REALIZACJI PROGRAMU!

>>> KAŻDEGO DNIA MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ <<<

CENA: 1800 PLN + 480 EURO

CENA ZAPEWNIA:

• bilet lotniczy + opłaty lotniskowe;
  • przejazdy na terenie Portugalii;
  • zakwaterowanie (pokoje 2. osobowe z łazienkami);

1 os. za dodatkową opłatą 140 €

• wyżywienie: śniadania i ciepłe kolacje;
  • bilety wstępu;
  • ubezpieczenie turystyczne.

PEŁNĄ OPŁATĘ ZA PIELGRZYMKĘ NALEŻY UIŚCIĆ NAJPÓŹNIEJ
30 DNI PRZED WYJAZDEM!

ZAPISUJĄC SIĘ NA PIELGRZYMKĘ NALEŻY DOSTARCZYĆ:

1. Czytelnie wypełnioną i podpisaną Kartę Uczestnika Pielgrzymki.
  2. Należy okazać  dokument tożsamości ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
  3. Wpisowe 1000 zł do 30 stycznia 2020 r.

CHĘTNYCH  NA  WYJAZD  PROSIMY  O  KONTAKT  Z  KANCELARIĄ PARAFIALNĄ.