Ministranci

 

 

 

 

DRODZY RODZICE!                                                                                                                                                    

 

             W czwartek ks. abp. Wiktor Skworc przesłał nowe rozporządzenia dotyczące życia parafialnego, w którym możemy przeczytać:   

Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa z wyjątkiem celebransa) oraz dezynfekcji powierzchni.

Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej, w tym ministrantów, lektorów, kantorów oraz scholii, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy. Nadal zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę, a celebransom tę formę jej udzielania”                                                                         ks. abp Skworc Katowice, 28 maja 2020 r. VA I –42/20

 

Pragnę zaprosić Wszystkich ministrantów i kandydatów do służby już od najbliższej niedzieli tj,31 V br.

Ministrant, który przychodzi pierwszy na służbę w tej nowej sytuacji przynosi Waszą pisemną zgodę,                                               np. w takiej formie

 

Wyrażam zgodę na pełnienie posługi ministranta mojego syna Jana Kowalskiego

od dnia 31 V 2020 roku

            

                                                                                                                                                                 Podpis Rodzica

 

  • Ministranci przychodzą na dowolną Msze św. niedzielną 31 ze pisemną zgodą rodziców
  • W niedzielę rozpoczniemy układać nowy grafik służb (do końca czerwca)
  • W sobotę 6 czerwca będzie pierwsza zbiórka, która rozpocznie się Mszą św. o godzinie 8.00 a później spotkanie, w czasie którego mówimy najważniejsze sprawy funkcjonowania Wspólnoty Ministranckiej. Omówimy przygotowany grafik służby. Zbiórka potrwa od 8.00 do 9:45.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.