I Komunia Święta 2021

RORATY - w tym roku - od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30.   

 

Tegoroczne RORATY przybliżą nam tajemnicę Mszy Świętej. Podczas Rorat nauczymy się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Dowiemy się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa. Poznamy ludzi, dla których Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością.

Więcej informacji na stronie Małego Gości https://www.malygosc.pl/ ; https://roraty.malygosc.pl/.   Drogie dzieci. Włączcie się w tym jakże innym i trudnym czasie w przeżywanie tych RORAT : albu tu w kościele , albo poprzez transmisję internetową z naszego kościoła.  Chcemy jeszcze bardziej ukochać EUCHARYSTIĘ i świadomie w niej uczestniczyć.  DO  ZOBACZENIA.    Wasi Duszpasterze.  

.................

I  KOMUNIA  ŚWIĘTA  2021    

 

We wtorek 8 września na godz. 18.30 zapraszamy do kościoła oboje rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci w przyszłym roku do wczesnej i I komunii Św. Prosimy wszystkich zainteresowanych o obowiązkową obecność na tym spotkaniu.

W  KANCELARII PARAFIALNEJ  W  GODZINACH  URZĘDOWANIA  RODZICE  OSOBIŚCIE  SPOTYKAJĄ  SIĘ  Z  DUSZPASTERZEM  ZGŁASZAJĄC   SWOJE   DZIECKO  DO  I  KOMUNII  ŚW.  (termin do 15 września). Serdecznie zapraszamy.

 

SPOTKANIA  DLA  RODZICÓW  W  KOŚCIELE  2020/2021:

6 października o 18.30

3 listopada o 18.30 - ODWOŁANE

1 grudnia po wieczornej Mszy św. roratniej - katecheza dla rodzicow dzieci komunijnych onlinetransmitowana z naszego kościoła  (proszę przygotować coś do pisania).

 

 

Drodzy Rodzice

Obecny czas sytuacji pandemicznej, związane z tym obostrzenia uniemożliwiają organizowanie spotkań. Wielu z Was zaniepokojonych tym czasem pyta co dalej. Nikt w tym momencie na to pytanie nie może odpowiedzieć. To co nam pozostaje to modlitwa o którą gorąco RODZICÓW proszę. Modlitwa z Waszymi pociechami, które przygotowujecie do I Komunii Św. Tak jak to było w marcu i kolejnych miesiącach NIECH  WASZE  MIESZKANIA  STANĄ  SIĘ  DOMOWYMI KOŚCIOŁAMI. Razem przeżywajcie niedzielną Mszę św. (transmitowane są wszystkie Msze z naszego kościoła), odmawiajcie codziennie z dzieckiem różaniec (o 20.15 wzywa do tego dzwon z wieży kościoła). Gorąco o to proszę, by w tym szczególnym czasie nie zaniedbywać życia duchowego, które jest najważniejsze. Ufam i modlę się oto byśmy znowu mogli się wszyscy spotkać w dobrym zdrowiu w naszym kościele.  

Siostry katechetki przekazują treść lekcji religii. Dołóżcie kochani rodzice Waszej odpowiedzialności, by te dni omodlić i razem z dzieckiem jak najlepiej przeżywać ten czas. 

Życzę Wszystkim rodzinom, szczególnie tym, którzy przebywają w izolacji czy kwarantannie dobrego zdrowia i cierpliwości.  Codziennie w swoich modlitwach pamiętam o Was i wszystkich rodzinach dzieci komunijnych. Będzie dobrze.  

                                                                      Szczęść Boże,       ks. Proboszcz  

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.