Zaproszenie dla Bierzmowanych w tym roku

ZAPROSZENIE MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ  NA ŚWIĘTO BIERZMOWANYCH

Drodzy Rodzice Bierzmowanych i Świadkowie! Drodzy Bierzmowani!  Po minionych wakacjach, już na progu nowego roku szkolnego, we wspólnocie archidiecezji, parafii i rodzin chcemy wspomnieć niedawne wydarzenie w Waszym życiu, którym było spotkanie z Duchem Świętym w sakramencie bierzmowania.  Okazją do wspólnotowego wspominania tych „wielkich rzeczy, jakich dokonał Wszechmocny” (por. Łk 1, 49) będzie wspólne dziękczynienie za Ducha Świętego i Jego dary, które chcemy przeżyć podczas Archidiecezjalnego Święta Bierzmowanych, zaplanowanego na sobotę 21 września br. pod hasłem: „Młodzi, mocni Duchem”.  Bardzo serdecznie zapraszam w sobotę, 21 września, młodzież z wszystkich parafii naszej archidiecezji, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania. Do katedralnego wieczernika w Katowicach zapraszam także świadków bierzmowania i animatorów. Chcemy raz jeszcze wspólnie podziękować Bogu za sakrament prowadzący ku dojrzałości chrześcijańskiej i otworzyć nową kartę Waszego współdziałania z Duchem Świętym i zaangażowania w dzieło ewangelizacji.  Początek spotkania i zawiązanie wspólnoty o godz. 10.30, o 12.00 Eucharystia; następnie w gmachu Wydziału Teologicznego gry i zabawy integracyjne oraz wspólny posiłek. Drodzy Młodzi Przyjaciele!  Ponawiając zaproszenie, które wyraziłem w liście, przekazanym Wam w dniu bierzmowania, wraz z biskupami pomocniczymi: Markiem, Adamem i Grzegorzem również udzielającymi tego Sakramentu, oczekujemy Was w katedrze w Katowicach, której patronuje Chrystus Król. Na drogę pielgrzymowania udzielam Wam błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!    Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc Arcybiskup Metropolita Katowicki