W  KAŻDĄ  SOBOTĘ  OD  17.00  do  18.00 

        ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU     

W CISZY  Z  OKAZJĄ  DO  SPOWIEDZI  ŚWIĘTEJ.

........................................................................

Drodzy  Parafianie. Zapraszamy na 

ADWENTOWY   WIECZÓR  KONFESJONAŁU

Czekamy w konfesjonałach w sobotę 21 grudnia od  19.00 do 21.00, abyście  w ciszy, skupieniu, a przede wszystkim bez pośpiechu mogli skorzystać                    z sakramentu pokuty i pojednania.   

 

Wydarzenia

 

Sobota 14 grudnia - Dzień Wiecznej Adoracji w naszej parafii

 

W sobotę 14 grudnia - przypada 89 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na Msze Św. w intencji Parafian i zmarłych Parafian o godz. 8.00 i 18.00. W tym też dniu przypada w naszej parafii Dzień Wiecznej Adoracji. Dlatego zapraszamy przez cały dzień do godziny 18.00 - do nawiedzenia Jezusa Eucharystycznego i modlitwy za Parafię. Zarezerwujmy sobie czas, by przyjść z rodziną, dziećmi do kościoła na Adorację.


II Niedziela Adwentu z radiem EM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 8 grudnia - przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i dzień modlitw za kościół na wschodzie. Gościć będziemy w naszej parafii ks. Rafała Skitka - redaktora naczelnego Radia eM, który wygłosi do nas Słowo Boże.  

.....................................

O 20.00 w kościele - koncert  SCHOLI  CANTORUM  MINORUM  CHOSOVIENSIS. W programie muzyka średniowiecza - Chorał.

.......................................   

NIECH  NIE  ZABRAKNIE  ŚWIECY  CARITAS   NA  NASZYM  WIGILIJNYM  STOLE  - do nabycia  w kancelarii, zakrystii  http://wigilijnedzielo.caritas.pl/

........................................ 

 

Codziennie  zapraszamy  na   RORATY

 

szczególnie   dzieci - poniedziałek - piątek  o 6.45

czwartek - 16.30

 

RORATY   dla  pracujących  i młodzieży  - sobota o 8.00 


Człowiek, Świat, niebo - cykl katechez poświęconych życiu chrześcijańskiemu

Od października rozpoczynamy w ramach katechezy dorosłych - cykl comiesięcznych spotkań poświęconych życiu chrześcijańskiemu. W tym roku hasłem przewodnim będą słowa: CZŁOWIEK, ŚWIAT, NIEBO. Pierwsze spotkanie w temacie: „Odpowiedzialność chrześcijanina za świat” poprowadzi ks. Prof. Arkadiusz Wuwer z Katowic. Odbędzie się ono w poniedziałek 21 października, początek na Mszy św. o 18.00 w kościele, po mszy spotkanie o 19.00 w Miejskim Domu Kultury w sali na parterze. W programie konferencja i dyskusja. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie chrześcijańskie. 

 

 

CYKL   SPOTKAŃ  2019/2020  -  CZŁOWIEK, ŚWIAT, NIEBO  

 

21 listopada 2019  (czwartek)  godz. 19.00 - Miejski Ośrodek Kultury, sala na parterze-  zapraszamy na spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem w temacie   ' CZYM  JEST  KOŚCIÓŁ'                                                                                                                                                              

 


Światowy dzień ubogich

III ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

„Biedni przede wszystkim potrzebują Boga, Jego miłości, która staje się widzialna dzięki świętym osobom, które żyją obok nich i które, w prostocie ich życia, wyrażają i uwydatniają siłę miłości chrześcijańskiej. Bóg posługuje się wieloma drogami i nieskończoną liczbą narzędzi, aby dosięgnąć serca ludzi. Oczywiście, biedni zbliżają się do nas, ponieważ rozdajemy im jedzenie, ale to, czego naprawdę potrzebują, wykracza poza ciepły posiłek czy kanapkę, którą im ofiarujemy. Biedni potrzebują naszych rąk, aby mogli się podnieść, naszych serc, aby czuć na nowo ciepło uczuć, naszej obecności, aby przezwyciężyć samotność. Potrzebują po prostu miłości.”

                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                 Papież Franciszek          


Liturgia

brak dostepu, prosze o kontakt biuro@tech-studio.pl
IP:194.181.228.65

Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.