Pielgrzymki

 POLAN

 

43-200 Pszczyna ul. Dworcowa 16
tel / fax (32) 210 - 21 - 09, (32) 44-70-444
e-mail: polan@polan-pszczyna.pl


NIP: 638-000-21-77 , konto: ING-BŚl O/ Pszczyna Nr: 32 1050 1315 1000 0001 0144 6540

 


 

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSKI - BIAŁORUŚ

 

TERMIN: 24.06 - 1.07.2019

 

1 dzień:

Wyjazd z miejsca zbiórki spod Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Pszczynie ( ul. Męczenników Oświęcimskich ) o godz. 5.30, z Rybnika- Zamysłowa po Mszy św. ok. godz.7.00. Przejazd do Grabarki. Odwiedziny Góry Krzyży w Grabarce oraz cerkwi Przemienienia Pańskiego. Odjazd do Supraśla. Po przyjeździe zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu oraz słynnego Muzeum Ikon. Następnie zakwaterowanie w hotelu "Knieja" w Supraślu", obiadokolacja w formie biesiady podlaskiej ze specjałami lokalnej kuchni. Nocleg.


2 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, przekroczenie granicy Brześć-Terespol. Przyjazd do centrum i zwiedzanie Brześcia z polskojęzycznym przewodnikiem, mi. Twierdza Brzeska, sobór św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża św., cmentarz wojenny, deptak na ul. Sowieckiej, rzeźby na ul. Gogola, inne zabytki miasta. Zwiedzanie Janowa (dawniej Janów Poleski), miasta ściśle związanego z postacią Napoleona Ordy, artysty dzięki którego szkicom odbudowano wiele białoruskich zabytków. W Janowie16 maja 1657 poniósł męczeńską śmierć z rąk Kozaków Andrzej Bobola. Wizyta w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Przejazd do Pińska, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


3 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, msza święta w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pińsku, zwiedzanie Pińska – w programie m.in. Rynek z Katedrą, Dom Ryszarda Kapuścińskiego, Kollegium Jezuitów,. Przejazd do Łogiszyna w pobliżu Pińska, Zwiedzanie kościoła ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła z cudownym obrazem M.B. Łohiszyńskiej – Królowej Polesia;
Kosów Poleski – zwiedzanie odrestaurowanego rodzinnego dworku Tadeusza Kościuszki, obecnie Muzeum pamięci T.Kościuszki, Pałac Pusłowskich. Żyrowice zwane „Prawosławną Częstochową” – zwiedzanie najbardziej znanego prawosławnego sanktuarium na Białorusi z cudownym obrazem M.B. Żyrowickiej Zakwaterowanie w Baranowiczach, obiadokolacja i nocleg.


4 dzień:
Śniadanie, przejazd do Nieświeża – rezydencji rodowej rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie zamku Radziwiłłów oraz kościoła z XVI wieku p.w. Bożego Ciała. W kryptach grobowych kościoła pochowanych jest blisko 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów.

Przejazd do MIŃSKA i zwiedzanie stolicy Białorusi: Prospekt Niepodległości, Biblioteka Narodowa, Ratusz, sobór katedralny, Troickie Przedmieście, „Wyspa łez” z pomnikiem żołnierzy poległych w Afganistanie, Kościół św. Symeona i Heleny – Msza święta, Archikatedra Najświętszej Maryi Panny w Mińsku, dom rodziny Melchiora Wańkowicza, inne zabytki i atrakcje. Zabytkowa starówka, Prospekt Niezależności, inne zabytki miasta. Przejazd do miejscowości Kuropaty pod Mińskiem – miejsce kaźni w latach 30- i 40-tych XX w. tysięcy obywateli byłego ZSRR i przedwojennej Polski, zapalenie zniczy. 

Powrót do Baranowicz, obiadokolacja i nocleg.


5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Mir, zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku. Zamek w Mirze jest jedynym zachowanym kompleksem zamkowym na Białorusi który został zaliczony do zabytków kultury światowej przez UNESCO. Następnie przejazd do Nowogródka. Po przyjeździe zwiedzanie Nowogródka. W programie zwiedzania: Muzeum, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, Kościół Farny pw. Przemienienia Pańskiego – miejsce chrztu Adama Mickiewicza i ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Olszańską, ruiny średniowiecznego zamku. , Kościół św. Michała – Msza święta. Trokiele - Sanktuarium Matki Boskiej Trokielskiej – z obrazem słynącym łaskami, przywiezionym z Wilna już 1595 r. Obraz jest jednym z najbardziej kunsztownych wizerunków Matki Bożej Śnieżnej na Białorusi.
Zakwaterowanie w hotelu w Lidzie, obiadokolacja i nocleg.


6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, Msza święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzie.
Stare Wasiliszki – Muzeum rodzinne Czesława Niemena, zabytkowy neogotycki kościół pw. Apostołów św. Piotra i Pawła.Odjazd do Grodna, zwiedzanie miasta. W programie zwiedzania: Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, zamek Stefana Batorego, Kościół Farny pw. św.Franciszka Ksawerego, kościół Zwiastowania NMP i klasztor Sióstr Brygidek, bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, cmentarz polski z grobami żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r, pomnik katyński, cerkiew kołożska z XII wieku, sobór grodzieński i inne zabytki. Po zwiedzaniu odjazd do Polski. Przejazd do Sokółki. Zakwaterowanie w pensjonacie w Sokółce, obiadokolacja i nocleg.


7 dzień
Śniadanie, Msza św. w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce ( Kolegiata św. Antoniego ). Po Mszy św. spotkanie w Sali Pielgrzyma, gdzie Ksiądz lub Siostra przedstawiają historię Cudu Eucharystycznego jaki dokonał się w tutejszym Kościele w 2008 roku. Wyświetlony będzie również film.
Następnie przejazd do Białegostoku. Wizyta u Sióstr Jezusa Miłosiernego, Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy u Sióstr, w której posługę kapłańską sprawował w przeszłości Bł. Ks. Michał Sopoćko.
Krótki spacer po mieście w okolicach Pałacu Branickich i Rynku. Następnie przejazd do Kodnia do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Zwiedzanie Sanktuarium, udział w wieczornej modlitwie. Obiadokolacja i nocleg.


8 dzień:
Śniadanie, Msza św. w kodeńskim Sanktuarium. Wykwaterowanie i odjazd w drogę powrotną do Rybnika. Na trasie Jabłeczna, zwiedzanie Prawosławnego Manasteru św. Onufrego.
Późnym wieczorem powrót do Rybnika – Zamysłowa oraz Pszczyny.

CENA: 2.050 zł/os


W CENIE:

- przejazd autokarem klasy lux z klimatyzacją ,WC, video i barkiem
- 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji w Domach Pielgrzyma, pensjonatach i hotelach zgodnie z programem, pok.2,3, 4 -os z pełnym węzłem sanitarnym
- koszt grupowej turystycznej wizy białoruskiej oraz obsługi wizowej
- pilot-przewodnik z BP Polan na całą trasę
- usługi lokalnych przewodników terenowych
- ubezpieczenie NNW, KL wraz z chorobami przewlekłymi za granicą
- podatek VAT marża


DODATKOWO PŁATNE:

Bilety wstępów, zwiedzanie z systemem TGS oraz przewodnicy muzealni ok. 180 zł/os

DODATKOWE INFORMACJE:
W celu wyrobienia białoruskiej wizy turystycznej na około 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu na Białoruś musimy otrzymać paszport, wypełniony wniosek wizowy oraz jedno kolorowe zdjęcie każdej wyjeżdżającej osoby. Procedura i wniosek wizowy nie są skomplikowane, przesyłamy wzór wg którego łatwo taki wniosek wypełnić.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.