Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera na do Wieczernika. Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Św., który przypomni uczniom Jego słowa. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.    

Módlmy się za całą naszą parafię, w tym tygodniu szczególnie za parafian z ul. MIĘDZYDOMOWEJ. Prośmy o pokój na Ukrainie.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na spłatę nowego wyświetlacza pieśni. Bóg zapłać za każdą ofiary.

 

 
 1. ZAPRASZAMY dzisiaj na nabożeństwo majowe o 16.00, w tygodniu o 17.30.
 2. W PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODĘ PRZYPADAJĄ DNI MODLITW O URODZAJE – NOSZĄCE W POLSCE NAZWĘ - DNI KRZYŻOWYCH. Zapraszamy parafian i dzieci do modlitw przy krzyżach:
  W PONIEDZIAŁEKo 17.15 modlitwy i nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Gliwickiej przed mostem,
  WE WTOREK o 17.15 modlitwy i nabożeństwo majowe przy krzyżu na posesji p.Osińskich – ul. Św. Wawrzyńca.
  W ŚRODĘ o 7.30 modlitwy przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym. 
  Chciejmy przyozdobić też krzyże przydroże i te przy domowych posesjach, a wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszamy do wieczornej wspólnej modlitwy, by nie zabrakło nam pracy i  powszedniego chleba.
 3. W CZWARTEK – swoje święto mają wszystkie mamy, bo to DZIEŃ MATKI. Zapraszamy dzieci i wszystkie MAMY naszej parafii na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną.
 4. W PIĄTEK: o 16.00 spowiedź dla klas VII i msza szkolna, gdzie liturgię przygotowują kl. VII. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 5. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ: będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Zapraszamy do parafialnego wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii. Wyjazd autokarowy z przystanku przy kościele o 6.30. Powrót do Orzesza po mszy na wzgórzu piekarskim. Pielęgnujmy tę piękną śląską tradycję pielgrzymowania ojców ze swoimi synami do Piekar. Dar niedzielnej kolekty będzie przeznaczony na potrzeby Archidiecezji.    
 6. DO DNIA 3 CZERWCA – możemy zgłosić kandydatów do rady parafialnej. Na stoliku z tyłu kościoła, są wyłożone kartki, które po wypełnieniu wrzucamy do skarbony przy chrzcielnicy
 7. W PONIEDZIAEK 30 MAJA: o godz. 18.45 w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców, którzy chcą rozpocząć od września tego roku, przygotowania swojego dziecka do I Komunii św. w roku 2023. Na spotkaniu zostaną przekazane istotne i szczegółowe informacje dotyczące przygotowania dziecka i rodziców do uroczystości komunijnej.      
 8. W CZWARTEK 2 CZERWCA: o godz. 18.45 w kościele, odbędzie się spotkanie dla uczniów obecnych klas VII SP1 i SP2 i ich rodziców przed rozpoczęciem przygotowania do sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Na spotkaniu zostaną przekazane istotne informacje związane z tym sakramentem.
 9. JUŻ ZA DWA TYGODNIE W NIEDZIELĘ 5 CZERWCA: przeżywać będziemy doroczną Uroczystość odpustową w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego świętowania podczas każdej Mszy św. O godz. 12.00 odprawimy uroczystą sumę odpustową w intencji Parafian z procesją wokół kościoła. Prosimy do udziału poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, lamp, służbę liturgiczną i naszych szafarzy oraz dzieci w strojach komunijnych sypiące kwiaty. Zapraszamy wszys­tkich parafian i gości do duchowego przeżycia tej uroczy­stości.
 10. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim za materialne wsparcie kościoła i za pomoc w jego sprzątaniu. Szczególne podziękowania dla naszych panów za ofiarną posługę w tym tygodniu.    
 11. GOŚCIA NIEDZIELNEGO  polecamy, a w nim warto przeczytać historię beatyfikowanej założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot i wiele innych ciekawych artykułów.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do Wieczernika. Jezus zapewnia  uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.    

Módlmy się za całą naszą parafię, w tym tygodniu szczególnie za parafian z ul. MIELĘCKIEGO i za kandydatów do bierzmowania.  Prośmy o pokój na Ukrainie.

Witamy w naszej rodzinie parafialnej - księdza Jacka Kocura – który wygłosi do nas Słowo Boże i po Mszy Św. poprosi o wsparcie materialne na funkcjonowanie parafii w Sichovie.

Dzisiejsza kolekta parafialna jest przeznaczona na opłaty za gaz wszystkich budynków parafialnych. Bóg zapłać za ofiary.

 

 

 1. ZAPRASZAMY dzisiaj na nabożeństwo majowe o 16.00, w tygodniu o 17.30.
 2. W PONIEDZIAŁEK I WTOREK:  o godz. 18.50 kandydaci do bierzmowania mają swoje rekolekcje. Obecność obowiązkowa. Zakończenie około 20.00.
 3. W ŚRODĘ NA MSZY ŚW. O GODZ. 18.30: zostanie udzielony z rąk ks. Bpa Adama WODARCZYKA – sakrament bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców, rodzeństwo i krewnych. Kolekta będzie przeznaczona na fundusz stypendialny bł. Emila Szramka – na pomoc uczniom z rodzin niezamożnych.  W tym dniu dzieci zapraszamy na majowe do groty MB Fatimskiej.
 4. W PIĄTEK: to III piątek miesiąca. Po Mszy porannej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po mszy wieczornej kolejny wieczór uwielbienia. O 16.00 spowiedź dla klas 6 i msza szkolna. Liturgię przygotowuje kl. 6 SP2.
 5. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ: przeżywać będziemy ŚWIĘTO NASZEJ DZIECIĘCEJ SCHOLI (włączy się ona w liturgię słowa i podzieli świadectwem posługi w naszej parafialnej wspólnocie). Po każdej Mszy Św. przed kościołem, będzie można wesprzeć materialnie naszą scholę, ofiary będą przeznaczone na formację duchową tej dziecięcej grupy. Kolekta parafialna będzie przeznaczona na spłatę nowego wyświetlacza pieśni.  
 6. JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE: będą świętowane w niedzielę 22 maja o godz. 14.00 w katowickiej katedrze. Zapisy poprzez stronę internetową diecezji. Serdecznie zapraszamy do udziału.    
 7. PONAWIAMY ZAPROSZENIE NA MĘSKĄ PIELGRZYMKĘ DO PIEKAR ŚL. – w niedzielę 29 maja. Z naszej parafii organizujemy autokar na ten wyjazd. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do pielgrzymowania ojców ze swoimi synami, dziadków z wnukami.
 8. PONAWIAMY: prośbę o zgłaszanie kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej. Członkami rady mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych. Niech każdy z nas poczuje się odpowiedzialny i zaangażuje się w te wybory. Na stoliku z tyłu kościoła, są wyłożone kartki, na których możemy zgłosić kandydata i wypełnione kartki wrzucamy do skarbony przy chrzcielnicy do dnia 3 czerwca.    
 9. INFORMUJEMY PARAFIAN, ŻE TEGOROCZNA TRASA BOŻEGO CIAŁA W NASZEJ PARAFII PRZEJDZIE ULICAMI: Gliwicką, Jaśkowicką i Traugutta w kierunku DPS-u. Ołtarze będą przy ulicach: I - Gliwickiej, II - Jaśkowickiej, III - Traugutta i  IV - na terenie Domu Pomocy Społecznej: tam też na zakończenie procesji zostanie odprawiona Msza św. Prosimy parafian tych ulic o mobilizację  i wspólne  przygotowanie ołtarzy.
 10. DO RENOWACJI I ODNOWIENIA ZOSTAŁY PRZEKAZANE: stacje drogi krzyżowej w naszym parku.
 11. NARZECZONCYH INFORMUJMY: że spisanie protokołu przedmałżeńskiego odbywa się na 3 miesiące przed zwarciem ślubu w kancelarii parafialnej, po uzgodnieniu terminu z duszpasterzem.  
 12. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim za troskę o potrzeby wspólnoty kościoła, za pomoc w jego sprzątaniu i dbałość o całe obejście.    
 13. GOŚCIA NIEDZIELNEGO  polecamy z bardzo ciekawymi artykułami, min: o kanonizacji Karola de Fuco, o Apostołach – uczniach Jezusa; o ewangelii na „zgniłym Zachodzie”  Do nabycia też Magnificat.

 

ŻYCZYMY  WSZYSTKIM  DOBREJ  NIEDZIELI

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.