Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

II Niedziela Zwykła - Dzień Judaizmu w Kościele katolickim

 

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której pragniemy uczestniczyć przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie w Tajemnicy Wcielenia.

Modlitwą wspierajmy wszystkie rodziny parafii, chorych i samotnych, dotkniętych pandemią. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za parafian z ul. MATEJKI.

Kolekta dzisiejsza inwestycyjna przeznaczona jest na spłatę nagłośnienia w kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Dzisiaj nieszpory kolędowe o 16.00, po których Msza wieczorna.
 2. Dzieci klas 1-3 od jutra wracają do szkoły. Zapraszamy je także na Msze szkolne w piątki.
 3. W PONIEDZIAŁEK: 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.
 4. W CZWARTEK:  o 7.30 – Adoracja w ciszy. O godz. 10.00 Msza św. w intencji seniorów, emerytów i rencistów z okazji dnia babci i dziadka.  
 5. W PIĄTEK: o 16.30 Msza szkolna dla dzieci naszej parafii – na którą obowiązkowo zapraszamy dzieci, które w tym roku mają przystąpić do wczesnej i I Komunii św. Podczas Mszy poświęcimy skarbczyki i medaliki.   
 6. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ: to III niedziela zwykła – Niedziela Słowa Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące wydatki parafii.
 7. KATECHEZA dla dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców we wtorek 26 stycznia o 16.30 w kościele.
  KATECHEZA dla rodziców dzieci klas III – we wtorek 2 lutego po Mszy św. wieczornej w kościele.
 8. Przeżywamy ustanowiony przez pap. Franciszka rok św. Józefa. W mszach za rodziny naszej parafii korzystać będziemy z formularza mszalnego o św. Józefie, a każdego 19 dnia nowego miesiąca po Mszy św. odmówimy modlitwy i litanię do św. Patrona.
 9. Bóg zapłać: za wszelkie wsparcie parafii, dziękujemy grupie Pań sprzątających kościół i panom za prace przy kościele.
 10. Trwa czas pandemii. Na prośbę Parafian w porozumieniu z radą parafialną – zostaje podtrzymana  na czas od niedzieli 31 stycznia do II Niedzieli Wielkanocnej - Msza św. o godz. 12.00. W kancelarii parafialnej można rezerwować na te niedziele intencje mszalne.   
 11. Polecamy Gościa Niedzielnego: gdzie przeczytamy m.in: O etycznych aspektach szczepień przeciwko COVID-19; o tym jak odnaleźć szczęście w prostocie; jak w czasach zamętu nie stracić wiary; dlaczego trzeba się modlić o jedność chrześcijan. Do nabycia też Magnificat.     
 12. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:  Burmistrz Miasta Orzesza zwraca się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie i przekazanie do Urzędu Miasta ankiet dotyczących odpadów biodegradowalnych. Druki ankiet były rozwożone przez firmę Remondis w grudniu zeszłego roku. Są one dostępne na stronie internetowej www.odpady.orzesze.pl oraz wyłożone z tyłu kościoła na stoliku.   
 13.  W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne Msze św. kolędowe Parafian z ulic:
  • Poniedziałek- ŻEROMSKIEGO, MIĘDZYDOMOWEJ, BZÓW, SZAFRAŃCA
  • Wtorek – MIELĘCKIEGO, TUWIMA, REYMONTA, BRZECHWY
  • Środa – KOMINIARSKIEJ, OGRÓDKI, ŁUKASIEWICZA
  • Czwartek – SKOŚNEJ i PROSTEJ
  • Piątek – POWSTAŃCÓW      

 

ŻYCZYMY  BLOGOSŁAWIONEJ  NIEDZIELI

 


Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. Za grzechy i wykroczenia przeciw przyrzeczeniom złożonym na chrzcie przepraszajmy dziś Chrystusa Pana.

Modlitwą wspierajmy rodziny Parafii, chorych i samotnych, dotkniętych pandemią. W tym tygodniu otaczamy pamięcią modlitewną mieszkańców ul. MAŁEJ.  

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 16.00, po których Msza św. wieczorna.
 2. KANCELARIA PARAFIALNA: urzęduje w poniedziałek i czwartek w podanych godzinach.
 3. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. codziennie przed każdą Mszą św. i w sobotę od 17.00.
 4. WE WTOREK: o 8.00 Msza św. w intencji zmarłego ks. Proboszcza Wła­dy­sła­wa Wojciecha w 50 rocznicę śmierci.
 5. W ŚRODĘ: o 8.00 Msza św. ku czci św. Józefa w intencji Rodzin naszej parafii. Po Mszy św. odmówimy litanię do świętego patrona.
 6. W CZWARTEK: o 7.30 – Adoracja w ciszy.
 7. W PIĄTEK: to III piątek miesiąca, po rannej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Od 15.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i kandydatów do bierzmowania. Msza św. szkolna na zakończenie ferii w piątek o 16.30.
 8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ: to II niedziela zwykła. Kolekta inwestycyjna przeznaczona będzie na spłatę nagłośnienia.
 9. Narzeczeni, którzy w tym roku pragną w naszej parafii zawrzeć sakramentalny związek małżeński proszeni są o kontakt z parafialną kancelarią.
 10. Bóg zapłać: za wszelkie wsparcie parafii, dziękujemy grupie Pań sprzątających kościół i panom za prace przy kościele.
 11. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów z dodatkiem: modlitewnikiem na rok ze św. Józefem. Do nabycia też Magnificat.
 12. OGŁOSZENIA SPOŁECZNE: Naczelnik Wydziału Edukacji oraz dyrektorzy przedszkoli Informują, że rekrutacja do przedszkoli na terenie miasta Orzesze odbędzie się w okresie od 18 do 29 stycznia 2021r. Wszelkich informacji na ten temat udzielają sekretariaty przedszkoli.
  W Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku od 25 stycznia do 31 marca, trwa rekrutacja do I klasy Szkoły Podstawowej. Więcej informacji w gablotce i stronie internetowej szkoły.
 13. W tym tygodniu zapraszamy na wieczorne Msze św. kolędowe Parafian z ulic:
  • Poniedziałek- POCZTOWEJ
  • Wtorek – SZYMAŁY, JASNEJ i WAWRZYŃCA
  • Środa - SŁONECZNEJ
  • Czwartek – ULBRYHA i LEŚNEJ
  • Piątek – JAŚKOWICKIEJ
  • Sobota – ŻORSKIEJ     

 

 

STRZEC  WIARY  ŚLUBUJEMY, W NIEJ ŻYĆ UMIERAĆ CHCEMY.

NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO UMOCNI NAS W WIERZE.  

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.