Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2020

VI Niedziela Zwykła

 

„Jeśli chcesz, zachowasz przykazania” – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy nie szukali wykrętów, ale poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w tej Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.

 

Powierzamy Bogu całą naszą Parafię, a szczególnie w tym tygodniu otoczmy modlitwą Parafian mieszkających przy  ul. Pawlicy.

 

Dzisiejsza kolekta inwestycyjna specjalna – przeznaczona jest na spłatę wykonanych prac instalacyjnych w budynku probostwa. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Zapraszamy Parafian na Niedzielne Nieszpory o godz. 16.00
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej na probostwie spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
 3. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii Św. na Mszę szkolną o 16.30. Scholka dziecięca gromadzi się na próbie o 15.45 w kościele. Zapraszamy wszystkie muzycznie uzdolnione dzieci, grających na instrumentach – szczególnie na gitarze do włączenia się w grupę scholki, by ubogacić Msze św. szkolne i niedzielne.
 4. W piątek po Mszy porannej odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. wieczornej kolejny Wieczór Uwielbienia.
 5. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św.
 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojca Redemptorystę Mariusza Chyrowskiego, który przeprowadzi niedzielę przed misyjną, przygotowujących naszą parafię do październikowych Misji Świętych.
  O godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Apostolatu Margaretka, tych którzy codziennie modlą się za kapłanów. Kolekta będzie przeznaczona na pokrycie rachunków za energię elektryczną i inne media wszystkich budynków parafialnych.
 7. Można się jeszcze zapisać na parafialną pielgrzymkę do Fatimy, a także na pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin JPII. Wszelkie informacje w gablotce i parafialnej stronie internetowej.
 8. Nasza archidiecezja planuje wspólny wyjazd pociągiem na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy dnia 7 czerwca. Jeżeli ktoś z naszych Parafian byłby zaineresowany udziałem - prosimy o kontakt w kancelarii.
 9. Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół, składane ofiary i wszelką życzliwość. Dziękujemy też Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i prace wykonane przy porządkowaniu strychu naszego kościoła.
 10. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego, gdzie przeczytamy: o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. JPII; a także ciekawy artykuł o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Dla dzieci polecamy kolejny nr Małego Gościa z ciekawymi tekstami i materiałami przygotowującymi do czasu Wielkiego Postu. Do nabycia także nasz Magnificat.

 

 

ŻYCZYMY  WSZYSTKIM  BŁOGOSŁAWIONEJ  NIEDZIELI

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020

V Niedziela Zwykła

 

Uczestnicząc we Mszy św. - oddajemy Bogu cześć i w ten sposób przyczyniamy się do tego, że  i świat staje się lepszy. Niech ta Eucharystia w której Bóg daje nam samego siebie, sprawi, że kiedy usłyszymy na koniec słowo: „Idźcie” - pójdziemy zdecydować żyć Ewangelią na przekór temu, co proponuje nam dzisiejszy świat.

 

Módlmy się też za całą naszą Parafię, a szczególnie w tym tygodniu otoczmy modlitwą Parafian mieszkających przy  ul. Miłej.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Zapraszamy Parafian na Niedzielne Nieszpory o godz. 16.00
 2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci św. Walentego w intencji wszystkich małżeństw, narzeczonych i naszej młodzieży. Po Mszy będzie można uczcić relikwie św. Walentego, a o 19.00 – konferencja Love story czy poligon czyli „o Małżeństwie dzisiaj”, którą poprowadzi ks. Kazimierz Musioł – doktorant z KUL-u. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. We wtorek o 8.00 – Msza ku czci św. Antoniego w intencji ofiarodawców.
  W tym dniu  wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych i nasz Parafialny dzień chorych. Zapraszamy naszych chorych i starszych Parafian na Mszę św. o godz. 9.15. Prosimy rodziny, najbliższych, sąsiadów, by umożliwić chorym udział we Mszy św., podczas której będzie udzielany sakramenty chorych i błogosławieństwo Lourdzkie.     
 4. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną o 30 w czasie której pobłogosławimy świece dzieciom I komunijnym. Po Mszy o 17.30 w kościele katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I komunii św.
 5. W piątek Święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy, jak również wspominamy św. Walentego, który jest uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami (zwłaszcza umysłowymi, nerwowymi i epilepsją). Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana za zmarłych członków Różańca Św.
 6. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna – specjalna - będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wykonanych prac instalacyjnych w budynku probostwa.
 8. Można się jeszcze zapisać na parafialną pielgrzymkę do Fatimy, a także na pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin JPII. Więcej informacji w gablotce i na stronie internetowej. 
 9. Spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy odbędzie się w czwartek 27 lutego o godz. 19.00 w naszym domu parafialnym.
 10. Pragniemy poinformować, że ks. Abp W. Skworc udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w poniedziałek 25 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół, składane ofiary i wszelką życzliwość. Dziękujemy też Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i prace przy kościele.
 12. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego, gdzie przeczytamy: skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści; ponadto o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym, a także opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus. Do nabycia także nasz Magnificat.

 

ŻYCZYMY  WSZYSTKIM  BŁOGOSŁAWIONEJ  NIEDZIELI

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.