Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego   

 

 

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia — być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

 

Prosimy Boga o oddalenie i zachowanie nas od wszelkiej choroby, zarazy, epidemii i módlmy się o deszcz. W tym tygodniu szczególnie powierzamy modlitwie Parafian mieszkających przy ul. Szymały.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie przeglądów elektrycznych wszystkich budynków parafialnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 1. Pragniemy przypomnieć o aktualnych zasadach w związku z pandemią: w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 75 osób. Rodziny mogą siedzieć razem, pamiętajmy o zachowaniu stosownej odległości 2 m z każdej strony i zakryciu ust oraz nosa.
 2. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., którą odmawiamy codziennie po wieczornej modlitwie różańcowej na którą zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii o godz. 20.30.
 3. W miesiącu maju po każdej Mszy św, odmawiamy litanię do MB i śpiewamy suplikacje o ustanie pandemii, prosząc równocześnie o upragniony deszcz.
 4. Zapraszamy do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. w konfesjonale otwartym w kaplicy dla matek z dziećmi. Wejście od strony kotłowni kościoła.
 5. We wtorek przypada Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich naszych Mam odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 6. W czwartek od 7.30 Adoracja w ciszy. O 16.30 Msza św. szkolna. Wszystkie dzieci zapraszamy do przeżycia tej Mszy św. w kościele lub poprzez internet.
 7. W przyszłą sobotę od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św.
 8. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, miała odbyć się tradycyjna Pielgrzymka Świata Męskiego do Piekar Śl. Z racji pandemii w Bazylice Piekarskiej odbędzie się uroczysta Msza św. o godz. 13.00, transmitowana przez TV Polonia, TVP Katowice, Radio Em i Polskie Radio Katowice. Zapraszamy mężczyzn wraz z rodzinami do duchowej łączności.
  O godz. 9.00 na sumie parafialnej modlić się będziemy w intencji naszych Parafian z okazji Święta Parafialnego – liturgicznego wspomnienia Nawiedzenia NMP.
  Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji - na odnowienie budynków kurii i Katedry.
 9. Gorąco dziękujemy Panom za codzienną w minionym tygodniu, ofiarną pracę przy budynkach parafialnych. Bóg zapłać Paniom za troskę o czystość kościoła i przygotowanie go do niedzielnej Mszy Św.
 10. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawe artykuły, m in.: czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników; jakie znaki poprzedzą paruzję?, a także specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Do nabycia również nasz tygodnik Magnificat.
 11. Dziękujemy Wszystkim za troskę o potrzeby wspólnoty kościoła – za wszelkie wsparcie parafii i codzienną życzliwość. Bóg Wam zapłać.

 

ŻYCZYMY  RADOSNEGO  ŚWIĘTOWANIA  DNIA  PAŃSKIEGO


Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie Jego mocą sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. Prośmy Boga, by mocą Ducha Św. oczyścił nasze sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże płynące z tej Mszy Św.

Módlmy się o oddalenie i zachowanie nas od wszelkiej choroby, zarazy, epidemii. Prosimy Boga o deszcz. W tym tygodniu szczególnie powierzamy Parafian mieszkających przy ul. Szklarskiej. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na spłatę wykonanych inwestycji.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 1. Zgodnie z zasadą ustanowioną przez władze państwowe  we Mszy św. może uczestniczyć od 17 maja 1 osoba na 10 m2, a wszyscy wierni zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Zachowujmy maksymalny dystans między uczestnikami liturgii - nie mniejszy niż 2 metry - również podczas podchodzenia do komunii świętej. Zaleca się przyjmowanie komunii świętej na rękę. Znak pokoju przekazujmy sobie przez skinienie głowy. W naszym kościele, biorąc pod uwagę proponowaną przez rząd całą powierzchnię kościoła może we Mszy św. wziąć udział 75 osób. 
  Przypominamy też, że Ksiądz Arcybiskup Wiktor utrzymuje w mocy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Obowiązuje ona do odwołania. Osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka (chorzy, starsi wiekiem i kobiety w stanie błogosławionym) proszeni są o pozostanie w domu. Łączmy się z parafią poprzez transmisję internetową.    
 2. Codziennie o 20.30 zapraszamy całą parafię i nasze rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z litanią loretańską i Apelem Jasnogórskim.  
 3. Od 18 maja wznawiamy działalność kancelarii parafialnej w wyznaczonych dniach i godzinach.
 4. Spowiedź św. z zachowaniem środków ostrożności w konfesjonale otwartym w kaplicy dla matek i dzieci – dyżurujemy przed każdą Mszą św. – wejście od strony kotłowni kościoła.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje - Dni Krzyżowe. W obecnej sytuacji te modlitwy odmówimy w kościele po zakończeniu porannej Mszy św. wraz z litanią loretańską, prosząc o błogosławieństwo dla rolników, ludzkiej pracy i o dobre urodzaje. Prosimy parafian o przyozdobienie krzyży przydrożnych i tych na swoich posesjach.
 6. W wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.  
 7. W czwartek o 16.30 sprawowana będzie Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji rocznika 1946 w 60 r. ukończenia Szkoły Podstawowej
 8. Również w najbliższy czwartek o godz. 17.30 ks. prałat Stanisław Puchała odprawi Mszę świętą w intencji Seniorów i Emerytów. Zachęcamy do uczestnictwa w niej tu w kościele lub przez internet. Po Mszy św. ok. 18.30 prof. Julian Gembalski wykona krótki koncert organowy dedykowany Seniorom, do posłuchania również przez naszą stronę internetową.  
 9. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w katedrze o 12.00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze. Ze względu na sytuację pandemii małżonkowie są zaproszeni do łączności poprzez transmisję RadiaEm i internetowej. W tym dniu przypada również dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  Kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów obowiązkowych przeglądów elektrycznych kościoła i wszystkich budynków parafialnych.
 11. Informujemy pielgrzymów do Fatimy, że tegoroczna pielgrzymka do Portugalii nie odbędzie się.
 12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii: za wszelkie prace w kościele i wokół kościoła. Bóg zapłać Pniom i Panom.
 13. W zakrystii i z tyłu kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim: jaką rolę w ukształtowaniu JP II odegrało miasto Wadowice oraz reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego JP II. Dla dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego z komiksem o Prymasie Wyszyńskim. Do nabycia również nasz tygodnik Magnificat.
 14. Dziękujemy Wam za wszelkie przejawy życzliwości. Bóg zapłać za troskę o potrzeby wspólnoty kościoła: za wszelkie ofiary składane w kościele i przesyłane na parafialne konto. Bóg Wam zapłać.

 

              WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM  ŻYCZYMY  DOBREGO  ŚWIĘTOWANIA    

                       DNIA  PAŃSKIEGO  I CAŁEGO  ROZPOCZYNAJĄCEGO  SIĘ  TYGODNIA

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.