Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

Gromadzimy się w Święty Dzień przy ołtarzu Pana. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień intensywnej modlitwy w intencji Misji. Podczas tej Mszy św. prośmy Najwyższego, aby wspierał trud i poświęcenie pracy tylu misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą ofertę zbawienia współczesnemu światu na wszystkich kontynentach ziemi.

Módlmy się również o nowe i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło ludzi, którzy będą całym swoim życiem, energią i zapałem wsiewać ziarno ewangelicznej prawdy w ludzkie serca, które jeszcze Chrystusa nie znają. Prosimy o błogosławieństwo dla wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej parafii – dziś łączymy się z nimi duchowo wypraszając dla nich moc potrzebnych łask i darów, by w mocy Ducha niestrudzenie głosili Jezusa.

W modlitwie pamiętamy o całej parafii, wszystkich jej mieszkańcach, a także o chorych i cierpiących. W tym tygodniu chcemy szczególną troską modlitewną otoczyć Parafian mieszka­jących przy ul. Jasnej.

W naszej wspólnocie witamy ks. Profesora TOMASZA  SZYSZKĘ – misjologa, który wygłosi do nas Słowo Boże.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje. Bóg zapłać za złożone ofiary.     

 


 

 1. Zapraszamy dzisiaj na różaniec w intencji Misji i Misjonarzy o godz. 16.00.
 2. Zachęcamy  parafian  i  rodziny  do  udziału  w  nabożeństwie  różańcowym  codziennie  o  17.15.  W  tym  tygodniu  misyjnym  nasze  modlitwy  ofiarujemy w intencjach misyjnych Kościoła oraz za naszych misjonarzy z parafii i misjonarki, które służyły w naszej wspólnocie.   
 3. W poniedziałek zapraszamy na pierwsze spotkanie w cyklu: CZŁOWIEK, ŚWIAT, NIEBO pt. Odpowiedzialność chrześcijanina za świat. Spotkanie odbędzie się w MCK na parterze o godz. 19.00, poprowadzi go ks. Prof. Arkadiusz Wuwer. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje chrześcijańskie życie.                                                                                                                                          O godz. 18.00- Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańća.
 4. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za Jego osobę, a w modlitwie różańcowej chcemy powierzać naszą Ojczyznę i Kościół.
 5. W czwartek rano Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza szkolna o 16.30, po której nabożeństwo różańcowe.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zatroszczmy się o groby naszych najbliższych i pamiętajmy o nich w modlitwie. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Na stoliku pod chórem wyłożóne są kartki na wypisanie zmarłych zalecanych.    
 7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.       
 8. Dziękujemy za troskę o nasz kościół: za prowadzone codzienne modlitwy; składane ofiary także te indywidualne i na konto parafialne. Bóg zapłać Naszym Paniom za troskę o czystość kościoła. Dziękujemy też naszym Panom, którzy codziennie przez miniony tydzień pomagali przy pracach w kościele i wokół niego.     
 9. Polecamy prasę katolicką, szczególnie naszego Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy o tym: jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci; ponadto ciekawy artykuł: o świętych rodzicach św. JP II i jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem pornografii. Od przyszłego tygodnia cena Gościa Niedzielnego wzrasta o 1 zł czyli będzie kosztował 6 zł. Do nabycia też Magnificat.

 

Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody – to misja dla nas wszystkich.
Niech Boże Błogosławieństwo umocni nas w tej drodze.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, także Boże przebaczenie. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Dziękujemy dzisiaj za Świętego Jana Pawła II, który przez cały pontyfikat uczył nas dobrego życia. Idźmy i my Jego śladem, przeżywając kolejny Dzień Papieski.   

 

Modlimy się we wszystkich naszych intencjach, a w tym tygodniu szczególnie za parafian mieszka­jących przy ul. Górnej. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na sprawy inwestycyjne parafii. Przed  kościołem  zaś  zbiórka  na  „Dzieło  Nowego  Tysiąclecia” – na  stypendia dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.      


 

 1. Dzisiaj niedziela Papieska. Po Mszy św, młodzież naszej parafii rozprowadza kremówki – ulubione ciasto Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na formację i wakacyjne rekolekcje młodzieży. Przed każdą Mszą św. będziemy mogli wysłuchać papieskiego nauczania.    
 2. O 15.30 zapraszamy do groty MB Fatimskiej na różaniec połączony z błogosławieństwem sakramentalnym. Wszystkich serdecznie zapraszamy.  
 3. Jutro w poniedziałek przypada dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za wychowawców, nauczycieli, nauczycieli emerytów, katechetów i uczniów naszych szkół i przedszkoli. Zapraszamy na Mszę św. w tej intencji na godz. 8.00.
 4. W środę po Mszy św. porannej spotkanie w salce Zespołu Charytatywnego. Msza szkolna w czwartek o 16.30.     
 5. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy św. o godz. 8.00 wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  W  tym  dniu  wspominamy  św.  Łukasza  -  patrona lekarzy – i  modlimy  się  w  intencji  wszystkich,  którzy  troszczą  się  i  pomagają  naszym  chorym  w  poradniach i szpitalach. Zapraszamy w tej intencji na Mszę św. o godz. 18.00 zamówioną przez poradnię Temamed.
  Po Mszy wieczornej kolejny wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę - Niedziela Misyjna. Gościć będziemy ks. Profesora Tomasza Szyszkę - misjologa, który wygłosi do nas Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na misje.
 7. Od października rozpoczynamy w ramach katechezy dorosłych - cykl comiesięcznych spotkań poświęconych życiu chrześcijańskiemu. W tym roku hasłem przewodnim będą słowa: CZŁOWIEK, ŚWIAT, NIEBO.  Pierwsze spotkanie w temacie: Odpowiedzialność chrześcijanina za świat” poprowadzi ks. Prof. Arkadiusz Wuwer z Katowic. Odbędzie się ono w poniedziałek 21 października, początek na Mszy św. o 18.00 w kościele, po mszy spotkanie o 19.00 w Miejskim Domu Kultury w sali na parterze. W programie konferencja i dyskusja. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie chrześcijańskie.   
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są zalecki. Za zmarłych zalecanych zostaną w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych odprawione mszę św. i codziennie odmówimy za zmarłych różaniec o 17.30. Zatroszczmy się też o groby naszych bliskich.
 9. W  dniach  od  15 do  22 lipca 2020 odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Fatimy. Program wyjazdu i wszelkie informacje znajdują się w gablotkach i na parafialnej internetowej.
 10. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na rok 2020.    
 11. Dziękujemy za troskę o nasz kościół: za prowadzone codzienne modlitwy; a naszym Paniom i Panom Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i całego obejścia, szczególnie za ogrom prac wykonanych w minionym tygodniu. Bóg zapłać.
 12. Polecamy prasę katolicką,  szczególnie  zaś  Gościa Niedzielnego, gdzie przeczytamy o: inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, a także o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana i sporo ciekawych innych treści i artykułów.

 

Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, że najważniejsza jest Rodzina – życzymy zatem dobrych spotkań

z najbliższymi ubogaconych Papieskim nauczaniem.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.