Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021

III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna

 

Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji. Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.

Rozpoczynamy dzisiaj XIII Tydzień Biblijny, który nas zachęca do czytania i rozważania lektury Pisma Św. W naszej parafialnej wspólnocie gościmy ks. dra hab. Janusza Wilka – Biblistę i rekolekcjonistę,  który wygłosi do nas Słowo Boże.

Powierzmy Bogu naszą Parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, chorych i cierpiących, dotkniętych pandemią. Szczególną  modlitwą w tym tygodniu otoczmy parafian z ul. PROSTEJ

Kolekta dzisiejsza inwestycyjna przeznaczona jest na prace związane z dachem naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar materialny.

 

 1. DZISIAJ: O 15.00 Nieszpory Niedzielne
 2. W PONIEDZIAŁEK: na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji ks. Proboszcza z okazji urodzin i ks. Prałata Stanisława z okazji rocznicy święceń kapłańskich.
 3. WE WTOREK: 20 kwietnia po mszy wieczornej o 18.40 w kościele – odbędzie się spotkanie rodziców przed I Komunią św. ich dzieci. Zapraszamy wszystkich do obowiązkowego udziału.     
 4. W PIĄTEK: przypada Uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje post.
 5. W SOBOTĘ: od 17.00 Adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi.
 6. Za tydzień NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – Światowy dzień Modlitw o Powołania. O godz. 12.00 w katowickiej katedrze zostanie odprawiona przez bpa Adam Wodarczyka - Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące wydatki i utrzymanie parafii.
 7. Informujemy parafian, że w trwającej pandemii, obostrzeniach i limitach wiernych – w naszym kościele zostaje nadal utrzymana Msza św. niedzielna o godz. 12.00.  
 8. Składamy serdeczne podziękowanie grupie Pań i Panów za troskę o czystość kościoła i całego obejścia.
 9. Bóg zapłać wszystkim za materialne wsparcie parafii, za wszelkie ofiary i te niedzielne składane na parafialne konto. Dziękujemy za zrozumienie, troską o potrzeby wspólnoty kościoła i codzienną Waszą życzliwość.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, gdzie wiele ciekawych i interesujących artykułów, m.in.: o lekturze Biblii ; o programie rehabilitacji ozdrowieńców po Covidzie i wiele innych doskonałych treści. Do nabycia też Magnificat.
 11. Po każdej Mszy św. można dzisiaj  nabyć BIBLIĘ IMPULSY – jest to doskonała propozycja codziennej lektury Pisma Św.

 

ŻYCZYMY  BŁOGOSŁAWIONEJ  NIEDZIELI

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i żaden człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata.

Miłosierdziu Bożemu powierzmy naszą Parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, chorych i cierpiących, dotkniętych pandemią. Szczególną  modlitwą w tym tygodniu otoczmy parafian z ul. POWSTAŃCÓW.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

 

 1. DZISIAJ: O 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęliśmy 77 Tydzień Miłosierdzia, pamiętajmy w tym tygodniu o chorych i potrzebujących.
 2. W CZWARTEK: o 7.30 Adoracja w ciszy.
 3. W PIĄTEK: po Mszy porannej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, o 16.30 Msza szkolna dla dzieci (w czasie ograniczeń łączmy się w transmisji internetowej).
 4. W SOBOTĘ: po Mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi św. Na Mszy wieczornej modlić się będziemy za matki w stanie błogosławionym i udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
 5. PRZYSZŁA NIEDZIELA JEST NIEDZIELĄ BIBLIJNĄ. Gościć będziemy w naszej parafii Janusza Wilka - biblistę, który wygłosi do nas Słowo Boże. Z okazji niedzieli biblijnej będzie możliwość nabycia poszczególnych tomów najnowszego polskiego prze­kładu i komentarza do Pisma Św. - BIBILA IMPULSY.  
  Kolekta przyszłej niedzieli – inwestycyjna będzie przeznaczona na prace związane z zabezpieczeniem poluzowanych i oderwanych dachówek na dachu kościoła.     
 6. We wtorek 20 kwietnia po mszy wieczornej o 18.40 w kościele – odbędzie się spotkanie rodziców przed I Komunią św. ich dzieci. Zapraszamy wszystkich do udziału.    
 7. Informujemy parafian, że w trwającej pandemii, obostrzeniach i limitach wiernych  – w naszym kościele zostaje nadal utrzymana Msza św. niedzielna o godz. 12.00.              
 8. Na stoliku w tyle kościoła znajdują się gotowe formularze dla osób, które chcą przekazać 1% na Caritas Archidiecezji Katowickiej.
 9. Składamy podziękowanie grupie Pań i Panów za troskę o czystość kościoła i całego obejścia.
 10. Bóg zapłać za materialne wsparcie na utrzymanie parafii, za wszelkie wpłaty na parafialne konto i codzienną Waszą życzliwość.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, gdzie wiele ciekawych i interesujących artykułów, a także ankieta dla czytelników Gościa. Do nabycia również Magnificat.

 

MIŁOSIERDZIA  JEZU  MÓJ, ZEŚLIJ  Z  NIEBA  NA  LUD  SWÓJ

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.