Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020

XVIII Niedziela Zwykła

 

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku .przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych' (Mt 4, 4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie'. Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

Gościmy dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie ks. Proboszcza Janusza Malczyka – budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce, który wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o dar materialny na dalsze prace budowlane. Bóg zapłać za każdy dar materialny.       

W naszej modlitwie prośmy Boga o ustanie pandemii, pamiętajmy o parafii w Kamionce, by mogła jak najszybciej cieszyć się swoim kościołem, a w tym rozpoczynającym się tygodniu modlitewnie wspierajmy parafian mieszkających przy ul. Gen. Ziętka.  

………………………………………………………………………………………………………………

 

 1. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli, gdzie wierni mogą zyskać odpust zupełny.  Swoją uroczystość odpustową przeżywa dzisiaj parafia Przemienienia Pańskiego w Orzeszu – Zawadzie i tam jesteśmy zaproszeni na nieszpory o godz. 15.30.
 2. Rozpoczęliśmy sierpień – módlmy się o trzeźwość dla naszego narodu. Z tyłu kościoła wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązanie.   
 3. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. We wtorek wspominamy św. Jana Marię VIaney’a – patrona kapłanów. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o wszystkich duszpasterzach.
 5. W środę o 8.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu przypadają dniu duchowej odnowy parafii: I Czwartek i I Piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i do udziału w Mszach Św.
 7. Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz:  W I CZWARTEK  od godz. 7.00 do 8.00  ;  W I PIĄTEK od godz. 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 18.00
  Wszystkie dzieci – szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do wczesnej i I Komunii św. zapraszamy do spowiedzi z rodzicami w piątek od godziny 17.00. Po spowiedzi I piątkowa Msza św. o godz. 18.00.   
 8. W I czwartek o 7.30 naboż. w intencji kapłanów i o nowe powołania. O 8.00 Msza św. w tej intencji.
 9. W I piątek o godz. 8.00 Msza św. do NSPJ wynagradzająca i w intencji Parafian. Nabożeństwo I piątkowe – przebłagalne, po Mszy św. porannej i wieczornej. Kolekta pierwszo piątkowa będzie przeznaczona na cele charytatywne parafii. 
  W piątek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się obowiązkowa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w przyszłą niedzielę i najbliższym czasie.
 10. W sobotę wspominamy św. Dominika, prezbitera – to święto patronalne sióstr Dominikanek. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych sióstr w sobotę o godz. 8.00. Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej pomocy. Od godz. 17.00 do 18.00 Adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi św.
 11. W przyszłą niedzielę to XIX niedziela zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące wydatki parafii i prowadzone remonty. Uroczystość odpustową przeżywa parafia św. Wawrzyńca na Górce.
 12. Zapraszamy Parafian do codziennej, indywidualnej modlitwy w kościele. Kościół otwarty do 17.30.
 13. Polecamy wakacyjną lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych artykułów m.in: Między ołtarzem, ; o gotyckich katedrach ;   Do  nabycia też nasz tygodnik Magnificat.
 14. Dziękujemy Siostrze i Paniom za przygotowanie kościoła do niedzielnej Mszy Św. Podziękowania grupie naszych Panów za prace w domu katechetycznym i obejściu terenu kościoła i parafialnych budynków.  Wam wszystkim  dziękujemy  za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia parafii.

 

PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY  BŁOGOSŁAWIONEJ  NIEDZIELI  I  CAŁEGO  TYGODNIA.

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła

 

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.

Aby zdobyć skarb — przynależność do Królestwa Bożego, w pokorze stańmy przed Bogiem, uznajmy swą grzeszność, słabość i prośmy o przebaczenie.

W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Łukasza Walaszka – doktoranta Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który wygłosi do nas Słowo Boże.

Prośmy Boga o ustanie pandemii, a w tym rozpoczynającym się tygodniu modlitewnie wspierajmy parafian mieszkających przy ul. Wiosny Ludów. Módlmy się o też o Błogosławieństwo dla wszystkich kierowców.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła – na bieżące remonty i prace związane ze schodami zewnętrznymi naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 1. Zapraszamy Parafian na dzisiejsze nieszpory niedzielne o 16.00. Msza św. popołudniowa o 16.30.
 2. Urzędowanie kancelarii parafialnej w poniedziałek i czwartek po Mszy porannej do godziny 10.00 oraz w poniedziałek od 15.00 do 17.00. Można w kancelarii zamówić jeszcze Msze święte, które będą odprawione tu w kościele w miesiącu sierpniu.          
 3. W poniedziałek 27 lipca przypada I rocznica śmierci ks. Proboszcza Bernarda Macionia. Zapraszamy Parafian na Mszę św. w intencji zmarłego kapłana o godz. 8.00.
 4. W piątek 31 lipca od godz. 9.15 odwiedzimy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Zgłaszamy ich w zakrystii.
 5. W sobotę rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła zostanie wystawiona parafialna Księga Trzeźwości, gdzie będzie można wpisać swoje zobowiązanie do abstynencji.
  Z racji I soboty - na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencji Jej czcicieli i Parafian. Po Mszy św. nabożeństwo I sobotnie. Okazja do spowiedzi św. od godz. 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 18.00 w czasie cichej Adoracji.  W sobotę po Mszy św. wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.  
 6. W przyszłą niedzielę to XVIII niedziela zwykła - przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, kiedy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.  Kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła w Mikołowie Kamionce.        
 7. W czasie wakacji zapraszamy Parafian, dzieci i młodzież do udziału w codziennej Mszy św. o godz. 8.00 i osobistej modlitwy. Okazja do spowiedzi św. codziennie od 7.30. Znajdźmy czas na spotkanie z Bogiem. Kościół jest otwarty do godz. 17.30.      
 8. Polecamy wakacyjną lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych artykułów, min:  Co wiemy o św. Annie ;  jak kształtować relacje z teściową – o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową ; kolejna odsłona wakacyjnego cyklu -tym razem o sanktuarium MB Kodeńskiej.  Do  nabycia też nasz tygodnik Magnificat.
 9. Serdecznie dziękujemy naszym Paniom i siostrze za przygotowanie kościoła do niedzielnej Eucharystii. Podziękowania składamy też Panom za codzienne ofiarne prace remontowe domu katechetycznego i troskę o obejście kościoła.
 10. Bóg zapłać za codzienną życzliwość i odpowiedzialność za sprawy parafii i  kościoła. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary i te na parafialne konto. Bóg Wam zapłać.  
 11. Ogłoszenie społeczne: Burmistrz Miasta Orzesze informuje mieszkańców, że w środę 29 lipca w ramach projektu „Czyste Powietrze” zawita do Orzesza Bus z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Spotkanie odbędzie się na rynku obok domu towarowego w godzinach od 10.00 do 14.00.  

 

WSZYSTKIM  ŻYCZYMY  BŁOGOSŁAWIONEJ  NIEDZIELI  I  CAŁEGO  TYGODNIA.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.