Ogłoszenia duszpasterskie 23-09-2018
XXV Niedziela Zwykła

Zgromadzeni wokół ołtarza Chrystusa w dniu Pańskim rozpoczynamy sprawowanie Mszy Świętej.  Jezus  zaprasza  nas  do  czynnego udziału w tej „Uczcie Miłości”. Otwórzmy nasze umysły i serca na Boże słowo, abyśmy właściwie pojęli jego dzisiejsze przesłanie o pokorze, o Bożej opiece nad nami, a także o naszej trosce o bliźnich.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont i renowację elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś  po  południu  wiernych  zapraszamy  na  koncert  muzyczny  w  wykonaniu  Józefa Skrzeka o godz. 16.00, oraz na Mszę św. dziękczynną o godz. 16.30 z okazji 70 rocznicy urodzin i 45 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich ks. Prałata Stanisława Puchały. Poczty sztandarowe zapraszamy do uświetnienia tej uroczystości.
  3. W poniedziałek na Mszy Św. o godz. 8.00 razem z Kołem Emerytów Orzesze będziemy dziękowali za dar życia i powołania ks. Prałata Stanisława Puchały
  4. W środę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu, który przez wiele lat służył naszej Archidiecezji.
  5. Rodziców uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, którzy w przyszłym roku pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.45 w kościele.
  6. Uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum z naszej Parafii, którzy uczęszczają do innych szkół poza Orzeszem, a pragną się przygotować do bierzmowania w naszej Parafii zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy Św. szkolnej o godz. 16.30.
  7. Panie  z  Parafialnego  Zespołu  Charytatywnego zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną ku czci  Świętego  Wincentego  a  Paulo  w  czwartek  o  godz.  8.00, a po Mszy Świętej udajemy się z pielgrzymką na poświęcenie kościoła we Lwowie.
  8. Rodziców prosimy o przypomnienie dzieciom o Mszy Św. szkolnej w czwartek o godz. 16.30 oraz o okazji do spowiedzi przed Mszą Św.
  9. Natomiast młodzież zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 18.00.
  10. W sobotę obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu będzie poświęcenie kościoła św. Michała Archanioła we Lwowie.
  11. W naszym dekanacie wspólnota św. Michała Archanioła w Ornontowicach będzie przeżywała swój odpust w przyszłą niedzielę.
  12. W przyszłą niedzielę kolektę pragniemy ofiarować Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

„Jeśli kto chce być pierwszy, niech będzie ostatnim ze wszystkich
i sługą wszystkich”
. (Mk 9)