Ogłoszenia duszpasterskie 17-03-2019
II Niedziela Wielkiego Postu

Eucharystia jest wspaniałą i niepojętą tajemnicą. Wobec tej tajemnicy stajemy bezradni jak uczniowie na Górze Tabor, którzy ujrzeli przemienionego i chwalebnego Jezusa w tajemnicy Przemienienia. Musimy sobie uświadomić, że Eucharystia jest znakiem i zadatkiem naszego uczestnictwa w życiu wiecznym. Ta świadomość w Wielkim Poście winna nas skłonić do przemiany życia, aby godnie kroczyć na spotkanie z Bogiem.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Po Mszy Św. przed kościołem Siostra zakonna z dziećmi z Ogniska Misyjnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które wspierają misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.
  3. Wiernych zapraszamy dziś na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz. 16.00, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. popołudniowa.
  4. W poniedziałek przypada kolejna rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza oraz budowniczego tego kościoła Ks. Radcy duchownego Józefa Kuliga. Wiernych zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00, aby dziękować Bogu za dar tego kapłana w naszej Parafii.
  5. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy rodziny na Mszę Świętą ku czci św. Józefa w intencji wszystkich rodzin o godz. 8.00.
  6. Wspólnota  Apostolstwa  Dobrej  Śmierci  przeżywa  swoje  święto  ku czci św. Józefa. Z tej okazji Wspólnota będzie gościła  Moderatora  Archidiecezjalnego  Apostolstwa  Dobrej  Śmierci ks. Dominika Szaforza,  który  będzie  sprawował  Mszę  Świętą  w  intencji  Wspólnoty w środę o godz. 8.00 i spotka się z członkami po Mszy Świętej w domu katechetycznym. Wszystkich członków Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci i wszystkich zainteresowanych życiem tej Wspólnoty zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie.
  7. Dzieci i uczniów szkolnych zapraszamy na Mszę Św. szkolną w czwartek o godz. 16.30. Przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi, a w piątek na Drogę Krzyżową. Po Mszy Świętej szkolnej rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie.
  8. W  piątek  całe  rodziny zapraszamy do wspólnego przeżywania Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, których polecimy Bogu przy Drodze Krzyżowej.
  9. W III Niedzielę Wielkiego Postu kolektę ofiarujemy na potrzeby Archidiecezji. Przeznaczona będzie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.
  10. Mężczyznom wyrażamy wdzięczność za ofiarne i natychmiastowe naprawienie szkód na dachu kościoła po wichurze z niedzieli na poniedziałek. Serdeczne Bóg zapłać.

„Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy …” ( Mk 9 )