Ogłoszenia duszpasterskie 15-10-2017
XXVIII Niedziela Zwykła

Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół ustanowiony przez Jezusa Chrystusa ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. W kolejną niedzielę Pan  Jezus  zaprasza  nas  do  wspólnoty  ze  sobą,  która  przygotowuje nas do zamieszkania z Nim w Królestwie Bożym. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego Zbawienia.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się we wszystkich kościołach liczenie wiernych na Mszach Świętych, które przeprowadzają nasi ministranci.
  3. Całe  rodziny  zapraszamy  do  wspólnej  modlitwy  różańcowej:  dziś  o  godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Św. szkolnej o godz. 16.30.
  4. W  poniedziałek   obchodzimy   Uroczystość   św.   Jadwigi   Śląskiej,   głównej   patronki  Śląska i budowy nowych kościołów. Pragniemy modlić się w intencjach naszej Archidiecezji.
  5. W środę obchodzimy Święto św. Łukasza, patrona lekarzy, pielęgniarek i całej służby zdrowia. W tym dniu pragniemy modlić się za służbę zdrowia i chorych na Mszy Św. o godz. 18.00.
  6. Dzieci  i  uczniów  zapraszamy  w  czwartek  na  Mszę  Św.  szkolną i na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po różańcu spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych w kościele.
  7. Młodzież  i  kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 17.30.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła i jego prześladowania, a kolektę ofiarujemy na cele misyjne.
  9. Pod chórem znajdziemy kartki na zalecki. W zakrystii u Siostry można składać zalecki za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy w oktawie Wszystkich Świętych.
  10. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwraca się z prośbą do ludzi wierzących o złożenie podpisów o poparcie projektu ustawy o planowaniu rodziny i ochronie nienarodzonego życia. Pod chórem będą wystawione listy w sprawie tej ustawy, gdzie potrzeba wpisać:  imię  i  nazwisko,  adres  zamieszkania,  numer  pesel  i  podpis.  Listy  będą  wyłożone w dzisiejsza niedzielę i przez cały tydzień, przed i po każdej Mszy Św.
  11. Czcicielom Matki Boskiej Fatimskiej wyrażamy chrześcijańską wdzięczność za wytrwałą modlitwę podczas nabożeństw w 100 rocznicę objawień fatimskich i za wyproszone łaski dla grzeszników, chorych, cierpiących, źle się mających, a szczególnie dla naszych Rodzin.
  12. Prosimy o przedłużenie prenumeraty „Gościa Niedzielnego” na IV kwartał br.
  13. Radni Orzesza-Centrum oraz Burmistrz Miasta zapraszają na Spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się dnia 19 października 2017 r. o godz. 18.00 w sali budynku OSP w Orzeszu.

„Oto przygotowałem moją ucztę:
Przyjdźcie na ucztę” (Mt 22)