Ogłoszenia duszpasterskie 15-07-2018
XV Niedziela Zwykła

Gromadzimy się w naszej parafialnej świątyni na Eucharystii w XV niedzielę zwykłą. Pragniemy uczestniczyć w celebracji pamiątki męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Będziemy świadkami i uczestnikami Ofiary Chrystusa. Prośmy dobrego Boga, aby  umocnił  naszą  wiarę,  abyśmy  mogli  odważnie  świadczyć o Zmartwychwstałym Chrystusie w  naszym  codziennym  życiu,  szczególnie  w  czasie wakacji i urlopów, i przekazali Dobrą Nowinę o zbawieniu.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na zakup opału na sezon zimowy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś Msza Święta popołudniowa o godz. 16.30.
  3. Wiernych zapraszamy w czasie wakacji na Mszę Świętą w tygodniu o godz. 8.00 rano.
  4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Po Mszy Świętej porannej dokonamy poświęcenia Szkaplerzy. Wiernych zapraszamy na Mszę Świętą i o przyniesienie Szkaplerzy do poświęcenia.
  5. Czcicielom Matki Boskiej Fatimskiej dziękujemy za obecność na nabożeństwie w miniony piątek, za modlitwę i za miłość do Maryi naszej Matki.
  6. W   przyszłą   niedzielę  będziemy  gościli    budowniczego    kościoła    Mikołów   –   Kamionka, ks.  proboszcza  Janusza  Malczyka.  Nasza parafia jest patronacka przy budowie tego kościoła.
  7. W czasie wakacyjnym wiernych zachęcamy do czytania Pisma św., książek religijnych i naszego „Gościa Niedzielnego”. Prosimy o przedłużenie prenumeraty na III kwartał.
  8. Wszystkim życzymy miłej i Bożej niedzieli, a wypoczywającym radosnego i Bożego wypoczynku.

„Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia” ( Mk 6 )