Ogłoszenia duszpasterskie 18-03-2018
V Niedziela Wielkiego Postu - Rekolekcje Wielkopostne – szkolneOkres Wielkiego Postu prowadzi nas do głębszego zastanowienia się nad naszym życiem, zwłaszcza nad jego celem, którym jest sam Bóg – Pan chwały, szczęścia i życia. Czy mamy rzeczywiście na względzie ten cel i czy podejmujemy działania, które mogłyby do niego doprowadzić? Postawienie sobie takich pytań jest uzasadnione i ważne, bo przeżywamy czas Rekolekcji, a w kościele wpatrujemy się w zasłonięty Krzyż Święty.

 1. W naszej wspólnocie serdecznie witamy ojca Jarosława Krawczyka ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Prośmy Boga o moc i światło Ducha Świętego, a Matkę Najświętszą – naszą patronkę o wyproszenie potrzebnych łask w owocnym i zbawiennym przeżywaniu czasu Rekolekcji Świętych.
 2. Kolektę dzisiejszą przeznaczymy na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. Po  Mszy  Św. dzieci z Apostolatu Misyjnego będą rozprowadzały palmy na Niedzielę Palmową, a złożone ofiary przeznaczymy jak co roku na pomoc naszym misjonarzom. W zakrystii można przez cały tydzień nabywać „paschaliki” na nasz stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 4. Wiernych zapraszamy dziś na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę podczas Gorzkich Żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w Rekolekcjach Świętych. Dzieci najmłodsze, przedszkolaki i uczniów szkolnych do klasy V włącznie zapraszamy od poniedziałku do środy na nauki rekolekcyjne o godz. 9.30, a klasy VI, VII i młodzież Gimnazjalną zapraszamy na nauki rekolekcyjne o godz. 11.00.
 6. W kościele rozpoczyna się od dziś II część okresu Wielkiego Postu mający charakter pasyjny. Wiernych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. w czasie Rekolekcji Świętych.
 7. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy rodziny na Mszę Św. ku czci św. Józefa w intencji wszystkich rodzin o godz. 8.00. Zaś po Mszy Św. wieczornej w tę Uroczystość zapraszamy ojców i mężczyzn na naukę stanową o godz. 19.00.
 8. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę stanową matki i kobiety.
 9. W środę na zakończenie Rekolekcji Świętych pragniemy podczas każdej Mszy Św. podziękować Bogu za ten dar czasu Bożej łaski i zbawienia oraz wyrazić z naszych serc wdzięczność wobec Ojca Rekolekcjonisty. Podczas każdej Mszy Św. w środę będzie zbierana kolekta na dalszą działalność Ojców Redemptorystów. „Bóg zapłać !”
 10. Wiernych zapraszamy na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15.
 11. W piątek zapraszamy wiernych, którzy pragną uczestniczyć w ekstremalnej Drodze Krzyżowej na Mszę Św. o godz. 18.00.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Palmy poświęcimy podczas każdej Mszy Św., a uroczyste poświęcenie palm z procesją na sumie o godz. 9.00. Kolektę ofiarujemy na nasz kościół.
 13. W  Niedzielę  Palmową  młodzież  naszej  Archidiecezji zgromadzi się w katedrze w Katowicach o godz. 14.00, aby wspólnie przeżywać kolejny Światowy Dzień Młodzieży, który został ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II.
 14. W  naszym  kościele  przy  chrzcielnicy zauważmy wystawiony kosz na różne artykuły spożywcze i „OKAŻMY SERCE BLIŹNIEMU” na Święta Wielkanocne.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniu 10 kwietnia br. Zapisy w zakrystii, koszt 40 zł.
 16. Zespól Szkół Nr 2 Specjalnych w Mikołowie organizuje Dzień Otwarty Szkoły w dniu 21 marca br. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

W czasie Rekolekcji Świętych nasze serca wołają:
„Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” ( Ps )