Ogłoszenia duszpasterskie 27-05-2018
Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która jest uczczeniem Boga w samej Jego istocie.  Dziś  jest  Święto  Boga,  a  więc  dzień  Ojca  i  Syna  i  Ducha Świętego. Uwielbiajmy Boga w Trójcy Świętej Jedynego! Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy uczestniczą w pielgrzymce mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Wiernych zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30.
  3. Dzieci   zapraszamy   na  próbę  sypania  kwiatów  w  czasie  procesji  Bożego  Ciała  we   wtorek o godz. 17.15.
  4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Rodziny i sąsiadów, wiernych, którzy będą przygotowywali ołtarze i trasę Bożego Ciała o pomoc w przystrojeniu poszczególnych ołtarzy.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 7.00, 8.30 i po procesji Bożego Ciała oraz popołudniowa o godz. 16.30. Po Mszy Św. o godz. 8.30 wyruszymy z procesją Bożego Ciała następującą trasą: z kościoła ulicą: z kościoła ulicą Św. Wawrzyńca do Rynku i ulicą Gliwicką – I ołtarz, dalej ulicą Gliwicką pod most i ulicą Jaśkowicką – II ołtarz, następnie przejście przez przejazd kolejowy i ulicą Traugutta – III ołtarz, potem w kierunku Rynku – IV ołtarz i powrót do kościoła. Wszystkich mieszkańców zamieszkujących  tegoroczną  trasę  Bożego  Ciała  prosimy  o  przystrojenie  domów  i  ulic  oraz o włączenie się w przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy dzieci w bieli, chór „Dzwon”, poczty sztandarowe, górników, strażaków, dzieci Komunijne i wszystkich Parafian.
  6. Od piątku zapraszamy dzieci w bieli, poczty sztandarowe, górników, strażaków i parafian na nabożeństwa Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała z procesją teoforyczną wokół kościoła tj. do przyszłego piątku do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, a w czwartek po Mszy Św. szkolnej.
  7. W tym tygodniu przypadają także I piątek, I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa.
  8. W I piątek po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich „Apostolstwa Chorych”.
  9. Wiernych zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia w piątek po Mszy Św. wieczornej.
  10. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.
  11. Nasza wspólnota parafialna w przyszłą niedzielę będzie przeżywała doroczną Uroczystość Odpustową ku czci Nawiedzenia NMP. Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, górników, strażaków  i  chór  „Dzwon”  zapraszamy  na  sumę  odpustową  o  godz.  11.00   i   na  nieszpory o  godz.  16.00,  aby  uczcić  naszą  Patronkę – Matkę  Najświętszą,  podziękować  za  Jej  opiekę i wstawiennictwo oraz prosić by zawsze miała nas w Swej przemożnej opiece. Słowo Boże i sumę odpustową odprawi ks. proboszcz Jacek Kocur z Lwowa budującego się tam kościoła.
  12. W Boże Ciało kolektę ofiarujemy na nasz kościół.
  13. Wiernych zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” i prosimy o przedłużenie prenumeraty na III kwartał br.

„Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni , aż do skończenia świata” (Mt 28)
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.