Ogłoszenia duszpasterskie 18-11-2018
XXXIII Niedziela Zwykła

Liturgia słowa kończącego się roku kościelnego skłania nas do refleksji nad ziemskim życiem człowieka, które ze swej natury ukierunkowane jest na wieczność. Pochylając się nad tajemnicą życia i śmierci, która jest bramą do wieczności, ożywmy w sobie ducha czujności, abyśmy jak najlepiej wykorzystując czas ziemskiego życia szli właściwą drogą, ukazaną przez Boga. Prośmy o tę wielką łaskę Boga podczas tej Najświętszej Ofiary Chrystusa. Dziś w Archidiecezji Katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.

1. Dzisiejszą kolektę ofiarujemy na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Zapraszamy dziś na niedzielne Nieszpory o godz. 16.00, i na Mszę Św. popołudniową o godz. 16.30.
  3. W środę będziemy przeżywać Wspomnienie Ofiarowania NMP. Jako wspólnota Maryjna uczcijmy naszą Matkę przez udział w Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00.
  4. Dzieci, uczniów szkolnych zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 16.30. Po Mszy Świętej  zapraszamy  rodziców  dzieci,  które  przygotowują  się  do  I  Komunii Św. na spotkanie w domu katechetycznym.
  5. Także w czwartek wspominamy św. Cecylię – dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. Miłośników śpiewu i muzyki sakralnej oraz nasz chór „Dzwon” zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną o godz. 16.30.
  6. Naszą młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 18.00, a po Mszy Św. na spotkanie oazowe w domu katechetycznym.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla. Katedra katowicka będzie przeżywać swój odpust. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
  8. Kolejarzy, emerytów, rencistów oraz całe rodziny zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną ku czci Świętej Katarzyny w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.
  9. Naszych ministrantów, kandydatów, ich rodziców i rodzeństwo zapraszamy na uroczystą Mszę Św. ku czci św. Tarsycjusza w niedzielę o godz. 16.30 i na spotkanie przy stole.
  10. Wszystkim, którzy włączyli się w uroczyste przeżywanie obchodów Święta Niepodległości poprzez Eucharystię i modlitwę za Ojczyznę, a także wzięli udział w uroczystościach miejskich składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Wiernych zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”.
  12. Do mężczyzn i kobiet zwracamy się z prośbą o pomoc w uporządkowaniu naszego ogrodu parafialnego – „akcja liście”, jeśli pogoda pozwoli od poniedziałku po Mszy Św. porannej. Serdecznie zapraszamy!

„Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” (Mk 13)