Ogłoszenia duszpasterskie 21-10-2018
XXIX Niedziela Zwykła

Jezus  Chrystus,  Syn  Boży,  stał  się  do  nas podobny we wszystkim oprócz grzechu. Oddany całkowicie woli Ojca i służbie ludziom przyszedł nie po to, aby Mu służono, ale aby służyć. Jego życie było życiem dla drugich, bo posłuszny Ojcu oddał je „za wielu”, to znaczy za wszystkich. W czasie sprawowania Mszy Świętej Jezus Chrystus oddaje życie za każdego z nas, a co ja ofiaruję Chrystusowi? Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, pragniemy modlić się za Misje i misjonarzy.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby misyjne Kościoła oraz na działalność misyjną naszych misjonarzy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. W  dzisiejszą  niedzielę  odbywa  się we wszystkich kościołach liczenie wiernych na Mszach Św., u nas przeprowadzają je nasi ministranci
  3. Wiernych zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. które ofiarujemy za naszych  misjonarzy  i  za  wszystkich  pracujących  na  Misjach.  W  tygodniu różaniec o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej szkolnej. Przez cały Tydzień Misyjny pragniemy modlić się w intencjach misyjnych Kościoła oraz za naszych misjonarzy z parafii i misjonarki, które służyły w naszej wspólnocie.
  4. W poniedziałek obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II. Wiernych zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za naszego Świętego Jana Pawła II podczas Mszy Św. o godz. 8.00 lub  18.00,  a  w  modlitwie  różańcowej  powierzać  Jego  wstawiennictwu  nas,  naszą  Ojczyznę i Kościół.
  5. Dzieci i uczniów zapraszamy na Mszę św. szkolną i różaniec o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi miesięcznej przed Mszą Św.
  6. Młodzież  i  kandydatów  do  Bierzmowania  zapraszamy  na  różaniec  i  Mszę  Świętą  w  piątek o godz. 17.30.
  7. Kolektę w przyszłą niedzielę ofiarujemy na remont elewacji naszego kościoła, który szczęśliwie dzięki Bożej Opatrzności zakończyliśmy. Bóg zapłać za wszelkie, także indywidualne ofiary składane na ten cel, również za prace stolarskie i wszelkie prace porządkowe, wykonywane przez naszych mężczyzn wokół kościoła. Paniom dziękujemy za cierpliwe i z serca wykonywane sprzątanie przedsionków i kościoła w czasie remontu.
  8. Pod chórem znajdziemy kartki na zalecki. W zakrystii można składać zalecki za naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w oktawie Wszystkich Świętych.
  9. Wiernych zachęcamy do nabycia i czytania „Gościa Niedzielnego”.
  10. Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Katowicach Panewnikach zaprasza małżeństwa i narzeczonych na konferencję, którą wygłosi o. Ksawery Knotz, kapucyn, 25 października br. Bliższe informacje na stronie internetowej: www.zacheusz.katowice.pl

„Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono,
lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup dla wielu” (Mk 10)

Ogłoszenia duszpasterskie 14-10-2018
XXVIII Niedziela Zwykła

W Dzień Papieski gromadzimy się jako wspólnota Kościoła na Eucharystii, aby składać Bogu dziękczynienie. Dziękujemy Ojcu Niebieskiemu za wszystkich braci i siostry, którzy dawali i dają czytelne świadectwo przynależności do Chrystusa. Pragniemy podziękować Bogu za świętość życia św. Jana Pawła II i prosić o Jego wstawiennictwo u Boga za każdego z nas.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na remont i renowację elewacji naszego kościoła. Po Mszy Św. Panie Charytatywne przeprowadzą przed kościołem zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dzisiejsze  nabożeństwo  różańcowe  ofiarujemy  za  dzieci  i  młodzież,  aby  wzrastały  w  duchu i mocy św. Jana Pawła II. Wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dziś: o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Św. szkolnej.
  3. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i budowy nowych kościołów. W tym dniu pamiętamy o 40 rocznicy wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i modlimy się we wszystkich intencjach Kościoła.
  4. Dzieci i uczniów zapraszamy na Mszę Świętą szkolną i różaniec w czwartek o godz. 16.30. Zachęcamy dzieci do miesięcznej spowiedzi św. przed Mszą Świętą.
  5. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Mszę Świętą ku czci Św. Łukasza, patrona lekarzy, pielęgniarek i całej służby medycznej w czwartek o godz. 16.30, a po Mszy Świętej na różaniec ofiarowany za Służbę Zdrowia.
  6. W piątek zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną, a kolektę przeznaczymy na cele misyjne Kościoła Powszechnego oraz na działalność naszych misjonarzy.
  8. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolskie liczenie wiernych na Mszach Świętych.
  9. Czcicielom MB Fatimskiej dziękujemy za wierność na modlitwie w czasie wszystkich nabożeństw i wyrażamy im wdzięczność za ofiarowane modlitwy za Kościół św. i o nawrócenie grzeszników. Za ten dar duchowy – „Bóg zapłać !”
  10. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy indywidualnie składają ofiary na remont naszego kościoła oraz wszystkim mężczyznom, którzy włączają się w prace porządkowe przy kościele. Zapraszamy do dalszej pomocy.
  11. Pod chórem są wyłożone kartki na zalecki, na których możemy zapisać – wymienić naszych zmarłych, za których pragniemy jak co roku modlić się w oktawie Wszystkich Świętych.

„Jezus spojrzał na nich i rzekł:
U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga;
bo u Boga wszystko jest możliwe”. (Mk 10)