Ogłoszenia duszpasterskie 19-05-2019
V Niedziela Wielkanocna

Gromadzimy się w V Niedzielę Wielkanocną, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Zebrała nas tutaj miłość do Jezusa, naszego Boga i Pana. Przyszliśmy do Tego, który pierwszy nas umiłował, który z miłości oddał za nas swoje życie i zmartwychwstał. On kieruje dziś do nas słowo wzywające do okazywania miłości: „ Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 13, 34). Dziś swoje urodziny obchodzi nasz Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Pragniemy w modlitwie polecać Bogu naszego Ks. Arcybiskupa.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Wiernych  zapraszamy  na  nabożeństwa  majowe:  dziś o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Św. szkolnej.
  3. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. dla dzieci.
  4. W piątek w Kościele będziemy przeżywali wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jako wspólnota Maryjna pragniemy powierzać Jej nasze troski duchowe.
  5. W piątek także obchodzimy Dzień Modlitwa za katolików w Chinach.  Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
  6. Świat   męski   zapraszamy  do  udziału  w  tradycyjnej  pielgrzymce  do  Matki  Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach w niedzielę 26 maja br. Istnieje możliwość wyjazdu autobusem,  wyjazd  o  godz.  7.00  z  przystanku  na  ul.  Mikołowskiej,  zapisy  w  zakrystii, koszt  20 zł.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.45 z okazji Dnia Matki przy naszej grocie lub w kościele, a kolektę ofiarujemy na nasz kościół.
  8. Wszystkim, którzy 13 maja uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim wyrażamy wdzięczność za obecność i dar wspólnej modlitwy.
  9. Wiernych zachęcamy do czytania naszego diecezjalnego czasopisma Gościa Niedzielnego.

„Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami Moimi,
jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” ( J 13 )