Ogłoszenia duszpasterskie 14-01-2018
II Niedziela Zwykła - Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii jako rodzina dzieci Bożych, którymi staliśmy się przez Sakrament Chrztu Świętego. Ponadto tworzymy mistyczne – tajemnicze Chrystusowe Ciało, którego  Głową  jest  sam  Jezus,  a  my Jego członkami. W kościele przeżywamy Dzień Migranta i Uchodźcy. Powierzamy ich w modlitwie Bogu podczas Mszy Św. sprawowanej o godz. 9.00.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś ostatnia kolęda, a dodatkowa kolęda w przyszłą niedzielę 21 stycznia br., początek o godz. 13.00.  Wierni,  którzy  nie  mogli  przyjąć  kolędy  w  wyznaczonym  dniu  prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej do soboty.
  3. Wiernych zapraszamy dziś na koncert kolęd o godz.15.00. W koncercie wystąpią: grupa wokalna Camerton, chór Dzwoneczek i Towarzystwo Śpiewacze Dzwon.
  4. W czwartek rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach pragniemy modlić się, aby nastała „Jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wiernych zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 i na kolejny Wieczór Uwielbienia.
  6. Parafia przeżywając radość, że kolejny wikariusz tej wspólnoty, ks. Andrzej Iwanecki został wyniesiony do godności biskupa, pragnie modlić się w jego intencji podczas Sumy o godz. 9.00 w przyszłą niedzielę.
  7. W przyszłą niedzielę kolektę pragniemy ofiarować na nasz kościół.
  8. Pragniemy poinformować rodziców o zapisach dzieci 7 letnich do I klasy Szkół Podstawowych do 26 stycznia br. Bliższe informacje na stronach internetowych szkół.
  9. Jak co roku Radni Orzesza – Centrum zapraszają na spotkanie z Seniorami z Centrum, które odbędzie się 30 stycznia br. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Kultury i Sekretariat Urzędu Miejskiego. Bliższe informacje na plakatach.

„Znaleźliśmy Mesjasza – to znaczy Chrystusa” ( J 1 )