Ogłoszenia duszpasterskie 13-01-2019
Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego

Chrystus zanurzony w wodzie Jordanu przyjmuje chrzest, uświęca wodę i otwiera niebiosa dla potomków Adama. Dziękujmy za Chrzest Pański i nasz Chrzest Święty, który włączył nas do Kościoła. Jako ludzie ochrzczeni, wszczepieni w Chrystusa, jako żywe cząstki Kościoła Świętego przychodzimy dziś na Mszę Świętą, aby dziękować Bogu za dar Chrztu Świętego i uroczyście odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest naszą Archidiecezję. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś Msza Św. popołudniowa o godz. 16.30.
  3. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym okresie wspominamy misterium  Chrystusa  w  całej  jego  pełni.  W  kościele  śpiewamy  kolędy  według  zwyczaju do 2  lutego,  tj.  do Matki  Boskiej  Gromnicznej – Święta Ofiarowania Pańskiego.
  4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego do domu katechetycznego.
  5. Radę  Parafialną  zapraszamy  na  spotkanie  opłatkowo-kolędowe  w  czwartek  o  godz. 18.00 na probostwie.
  6. W piątek odbędzie się kolejny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
  7. W piątek tj. 18 stycznia rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przeżywamy również III piątek miesiąca i modlimy się o Miłosierdzie Boże dla każdego człowieka.
  8. W przyszłą niedzielę wiernych zapraszamy do naszego kościoła o godz. 15.00 na jubileuszowy koncert kolęd.
  9. Kolektę w przyszłą niedzielę ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła.
  10. Wiernych zachęcamy do zaprenumerowania i przedłużenia prenumeraty „Gościa Niedzielnego”. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy obrazek z modlitwą męża za żonę.
  11. Dziś  i  do  środy  odwiedzimy  z  kolędą  kolejne  rodziny   według   planu.   Dodatkowa  kolędą w przyszłą niedzielę tj. 20 stycznia od godz. 13.00 – według zgłoszeń dokonanych w kancelarii parafialnej.

„On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem” (Łk 3 )