Ogłoszenia duszpasterskie 28-05-2017
VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywana   dzisiaj   Uroczystość   Wniebowstąpienia   Pana   Jezusa   kieruje   nasze   myśli i serca ku tej rzeczywistości, która z jednej strony wydaje się być odległą perspektywą, a z drugiej powinna być czymś bliskim, ciągle obecnym w naszym życiu. Niech to spotkanie z Chrystusem wstępującym do nieba ożywi w nas pragnienia pójścia za nim do domu naszego wspólnego Ojca. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy uczestniczą w Pielgrzymce Mężów i Młodzieńców do matki Boskiej Piekarskiej.

1. Kolektę dzisiejszą pragniemy ofiarować na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy dziś ok. godz. 17.15 na Koncert Maryjny w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego organy i prof. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszańskiej śpiew.
  3. W  ostatnim  tygodniu maja wiernych zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś o godz. 16.00, a w tygodniu do środy o godz. 17.30
  4. W kościele trwa od piątku nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W czasie Mszy  Świętych,  a  szczególnie  podczas  nabożeństw  majowych  i  eucharystycznych  modlimy  się i przygotowujemy nasze serca na Dzień Pięćdziesiętnicy.
  5. Panie z Zespołu Charytatywnego już dziś zapraszamy na majowy dzień skupienia do Woszczyc w przyszły w poniedziałek 05.06. br o godz. 16.00..
  6. W środę będziemy przeżywali nasze Święto Patronalne - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Parafian zapraszamy na Mszę Św. rano lub wieczorem, aby naszej Matce powierzyć wszystko co nosimy w swoim sercu.
  7. W tym tygodniu przeżywamy także I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw.
  8. W I piątek po Mszy Św. porannej odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną przed naszym  Odpustem,  aby  i  oni  mogli zyskać odpust zupełny. Chorych prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii i odebrania Apostolstwa Chorych.
  9. Także  w  I  piątek   miesiąca   będzie   wystawienie   Najświętszego   Sakramentu  o  godz.  17.30 i  Koronka  do  Miłosierdzia  Bożego.
  10. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Turzy Ślaskiej w sobotę 3.06. br o godz.10.00.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nasza rodzina parafialna będzie obchodziła doroczną Uroczystość Odpustową związaną z Świętem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, górników, strażaków i chór „Dzwon” zachęcamy do uczczenia naszej Patronki – Matki Najświętszej przez uczestnictwo w Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Słowo Boże i Sumę Odpustową będzie głosił i sprawował prof. KUL ks.dr hab. Ojciec Sławomir Ledwoń - franciszkanin.
  12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

„Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.” (Mt 28)