Ogłoszenia duszpasterskie 23-10-2016
XXX Niedziela ZwykłaDziś kończymy kolejny Tydzień Misyjny i dziękujemy Bogu za każde powołanie do służby Bożej  w  kościele,  a  szczególnie  w  dziełach misyjnych. Fragment dzisiejszej Ewangelii mówi nam o postawie na modlitwie. Każdy z nas ma swoje odniesienie do modlitwy i do modlitwy wspólnotowej i prywatnej. Każdy z nas ma możliwość do spotkania z Bogiem na modlitwie. Kiedy brakuje nam słów wystarczy nam postawa milczenia. Milczenie ma swoją wymowę przed Bogiem. Bóg wszechmogący i miłosierny dobrze przecież wie, co jest potrzebne Jego córkom i synom.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Dorosłych,  dzieci  i  młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: dziś o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30, a czwartek po Mszy Św. szkolnej. Przez cały tydzień modlitwę różańcową ofiarujemy o owocne przeżycie wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Dzieciom przypominamy i prosimy, aby na nabożeństwa różańcowe przynosiły swoje zdjęcia, którymi pragniemy zapełnić twarz Matki Najświętszej, aby Jej oblicze było rozpromienione naszą miłością do Niej.
 3. Dzieci i uczniów szkolnych zapraszamy na Mszę Św. szkolną w czwartek o godz. 16.30 i na różaniec. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.
 4. Nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną w dniach 4 i 6 listopada, dlatego odwiedziny chorych będą wyjątkowo w tym tygodniu w piątek po Mszy Św. porannej przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 5. Młodzież i kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 17.30.
 6. Rodziców   naszych  ministrantów  zapraszamy  na  spotkanie  organizacyjne  przed  świętem św.  Tarsycjusza  w  sobotę  godz.  10.00  w  domu  katechetycznym.  Obecność  obowiązkowa.
 7. W następny wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przygotujmy się duchowo do tej Uroczystości, abyśmy czystym sercem stanęli nad grobami naszych zmarłych i mogli zyskać odpust zupełny.
 8. W zakrystii można składać zalecki za naszych zmarłych, za których pragniemy modlić się przez całą oktawę Wszystkich Świętych.
 9. Świadków  do  Bierzmowania  zapraszamy  do  spowiedzi  św.  w  ciągu  całego  tygodnia,  gdyż w ostatnich dniach będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych i bezpośrednio po niej wizytację Ks. Biskupa z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Już dziś zapraszamy na powitanie Ks. Biskupa Marka Szkudło wszystkich wiernych, poczty sztandarowe i chór „Dzwon”.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Rekolekcje przed wizytacyjne: w sobotę o godz. 18.00 i przez całą niedzielę.
 11. Kolektę przyszłej niedzieli ofiarujemy na nasz kościół.
 12. Pragniemy już dziś zaprosić naszych parafian na Orzeskie Zaduszki w naszym kościele w środę 2 listopada o godz. 18.45. Wystąpią: Zespół Cantus Floridus, kwartet smyczkowy Escape i chór Dzwon, organy Krzysztof Kotoński, słowo Ks. Prałat Stanisław Puchała i dyrygent Natalia Łukaszewicz–Charbin - więcej informacji.
 13. Tradycyjne spotkanie Seniorów Centrum Orzesze ze Mszą Św. o godz. 14.00 odbędzie się w dniu 8 listopada br. Zapisy i bliższe informacje w gablotce i na stronie internetowej.

„Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, 
jeden faryzeusz, a drugi celnik”
(Łk 18 )