Ogłoszenia duszpasterskie 26-02-2017
VIII Niedziela Zwykła - 40-godzinne nabożeństwo i Tydzień Trzeźwości

Niedziela  to  dzień  Święty  –  Boży,   to   dla  chrześcijanina  dzień  szczególnego  spotkania z  Bogiem.  Udział  we  Mszy Św.  ma nam pomóc zrozumieć, jak Bóg troszczy się o nas. Przypomina o tym  pierwsze  czytanie  w  słowach:  „Ja  nie  zapomnę  o  tobie”.  Bóg opiekuje się nami dlatego w Ewangelii mówi: „Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro”, a Jezus ostrzega: „Nikt nie może dwom panom służyć”. Z wiarą w sercu trzeba na nowo powierzyć się Bogu. Uczynimy to po Komunii Św. podczas nabożeństwa na rozpoczęcie 40 – godzinnego nabożeństwa, które przygotowuje nas do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które polega na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu: dziś w poniedziałek i we wtorek przed Środą Popielcową. Za chwilę odprawimy krótkie nabożeństwo, aby Chrystus błogosławił nam te szczególne dni. Zaś po Mszy Św. o godz. 10.30 i nabożeństwie – Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 16.00 i zakończymy Nabożeństwem Eucharystycznym przed Mszą Św. o godz. 16.30.
  3. W poniedziałek i we wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała przez cały dzień, tj. od godz. 8.30 i zakończymy przed Mszą Św. o godz. 17.45. Każdego Parafianina zapraszamy na chwilę przed Najświętszy Sakrament, bo wszyscy potrzebujemy łaski i Bożej pomocy, by dobrze i owocnie przeżyć dla swego zbawienia czasu Wielkiego Postu i Rekolekcji Wielkopostnych.
  4. Na wspólną Adorację zapraszamy: o godz. 12.00 – Matki i Ojców Różańcowych, o godz. 13.00 – Panie Charytatywne, o godz. 14.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci, o godz. 15.00 – Czcicieli Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.00 – Franciszkański Zakon Świeckich, o godz. 17.00 –wszystkie dzieci i o godz. 17.30 naszą młodzież.
  5. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w I Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości. Wiernych zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej pod chórem.
  6. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Okres Wielkopostnej Pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wiernych zapraszamy w Środę Popielcową na Msze Św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 oraz do przyjęcia na swoja głowę popiołu – znaku pokuty i nawrócenia. Kolektę ofiarujemy jako Jałmużnę postną, która obejmuje każdego – kto skorzystał z dyspensy postnej lub nie przestrzegał nakazu postu.
  7. W Wielkim Poście, w każdy piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a w każdą niedzielę na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz. 16.00. W zakrystii można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu przy Drodze Krzyżowej.
  8. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalna w I piątek po porannej Mszy Św. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich „Apostolstwa Chorych”.
  9. W I piątek będziemy przeżywali kolejne urodziny ks. Bernarda Macionia na Mszy Św. o g. 8.00. Pragniemy dziękować Bogu za dar życia, powołania i służby kapłańskiej w naszej parafii.
  10. Parafia Ewangelicko – Augsburska w Orzeszu zaprasza na spotkanie ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy – Filipiny 2017 do swojego kościoła w I piątek o godz. 17.00.
  11. Parafian informujemy o kolejnej zbiórce sprzętu elektronicznego, która odbędzie się w dniach 28 lutego i 1 marca – przez cały dzień, a 2 marca wyłącznie do godz. 12.00 na placu probostwa. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce przed kościołem i na ulotkach wystawionych pod chórem.
  12. Sięgnijmy po „Gościa Niedzielnego” gdzie przeczytamy o słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, który przez krótki czas zamieszkiwał w Orzeszu.

„Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie …” ( Mt 6 )