Ogłoszenia duszpasterskie 12-08-2018
XIX Niedziela Zwykła

„Kto  we  Mnie wierzy ma życie wieczne. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.” To  słowa   Jezusa   Chrystusa,   które   usłyszymy   w   dzisiejszej   Ewangelii.   Kościół  wspominając i  przypominając te słowa pragnie odnowić naszą wiarę w naszego Zbawiciela, który pozostał z nami w Eucharystii. Pośród nas jest On sam, jako Chleb życia i Słowo Zbawienia. W czasie dzisiejszej Eucharystii dziękujmy Chrystusowi za Jego nieskończoną miłość.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont i renowację wieży oraz elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za każda ofiarę.
  2. Wiernych zapraszamy dziś do przeżywania uroczystości odpustowej ku czci Św. Wawrzyńca na Górce: suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00.
  3. Msza Św. popołudniowa w naszym kościele o godz. 16.30.
  4. Wszystkich  czcicieli  Matki  Boskiej  Fatimskiej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w poniedziałek o godz. 11.30 przy grocie w naszym ogrodzie parafialnym.
  5. W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Wiernych zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 16.30. Podczas każdej Mszy Świętej tradycyjnie poświecimy zioła. Kolektę ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła.
  6. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość Świętego Jacka – kapłana, głównego patrona naszej Archidiecezji. Pragniemy Bogu polecać wszystkie intencje naszego Kościoła lokalnego.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby remontu naszego kościoła.
  9. Parafia w Zawiści organizuje dla Pań z Parafialnego Zespołu Charytatywnego dnia 4 września br. pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic do Sanktuarium św. Józefa u Ojców Karmelitów. Koszt przejazdu 25 zł., płatne przy wyjeździe. Zgłoszenia w zakrystii.
  10. Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i zacnej opieki i wstawiennictwa Świętego Wawrzyńca – Patrona naszego Miasta, który przez wieki oręduje za nami z kościoła na Górce.

„ Jam jest chleb życia …

Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” ( J 6 )