DRODZY RODZICE!

W czwartek ks. abp. Wiktor Skworc przesłał nowe rozporządzenia dotyczące życia parafialnego, w którym możemy przeczytać:

Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw, które zostają przywrócone zgodnie z kalendarzem liturgicznym i parafialną tradycją, należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa z wyjątkiem celebransa) oraz dezynfekcji powierzchni.

Za zgodą rodziców i z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych przywraca się posługę służby liturgicznej, w tym ministrantów, lektorów, kantorów oraz scholii, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy. Nadal zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę, a celebransom tę formę jej udzielania”                                                                         ks. abp Skworc Katowice, 28 maja 2020 r. VA I –42/20

Pragnę zaprosić Wszystkich ministrantów i kandydatów do służby już od najbliższej niedzieli tj,31 V br.

Ministrant, który przychodzi pierwszy na służbę w tej nowej sytuacji przynosi Waszą pisemną zgodę,                                               np. w takiej formie

Wyrażam zgodę na pełnienie posługi ministranta mojego syna Jana Kowalskiego

od dnia 31 V 2020 roku

Podpis Rodzica

• Ministranci przychodzą na dowolną Msze św. niedzielną 31 ze pisemną zgodą rodziców
  • W niedzielę rozpoczniemy układać nowy grafik służb (do końca czerwca)
  • W sobotę 6 czerwca będzie pierwsza zbiórka, która rozpocznie się Mszą św. o godzinie 8.00 a później spotkanie, w czasie którego mówimy najważniejsze sprawy funkcjonowania Wspólnoty Ministranckiej. Omówimy przygotowany grafik służby. Zbiórka potrwa od 8.00 do 9:45.