ADWENT

https://rodzina.katowicka.pl/program-duszpasterski-dla-rodzin/

 

W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy realizację programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematyka programu wyrasta z analizy aktualnej sytuacji Kościoła, jego trudności, a zarazem wezwania papieża Franciszka do odnowy wspólnoty eklezjalnej i obudzenia wyrazistego świadectwa wiary w Kościół, rzetelnego przekazu prawdy o nim i odsłaniania jego misyjno-zbawczego charakteru. 

Klikając w powyższy baner - znajdziemy katechezy dla rodzin, które przybliżają tematykę Kościoła, a jednocześnie ich formuła ma prowadzić do umacniania więzi małżeńskich i rodzinnych. Ufamy, że przygotowane rozważania zachęcą Państwa do coraz większego zaangażowania się w życie Kościoła – parafialnego i powszechnego.

 

WIERZĘ  W  KOŚCIÓŁ  CHRYSTUSOWY

 

 

...............

DZIECI  Z  LAMPIONAMI  I  DOROSŁYCH ZAPRASZAMY NA RORATY DO NASZEGO KOŚCIOŁA:

poniedziałek, wtorek, środa - o godz. 6.45 

czwartek  i piątek  - o godz. 18.00


ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE RODZIN - KOLĘDA 2023 - CZAS ADWENTU

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE  RODZIN

 – KOLĘDA – ADWENT  

 

SOBOTA, 26.11.2022 – godz. 13.00

1.    Ul. SZKLARSKA   3-6,  bloki 7 i 9

2.    Ul. RYNEK 2A  klatki C,B,A

 

NIEDZIELA, 27.11.2022 – godz. 14.00

1.    Ul. RYNEK 10 klatki E,D,C,B,A             

2.    Ul. RYNEK 4A (1-18)  i  RYNEK 3-5

 

SOBOTA, 03.12.2022 – godz. 13.00

1.    Ul. RYNEK  11 A,B  i od g.16.00 ul. SZYMAŁY od początku do końca

2.    Ul. LEŚNA 3-1 i ULBRYCHA 14-1

 

NIEDZIELA, 04.12.2022 – godz. 14.00

1.    Ul. ULBRYCHA blok 1 B, GLIWICKA blok 65 A i B, GLIWICKA 64-54

2.    Ul. SKOŚNA od 29-1

 

SOBOTA, 10.12.2022 – godz. 13.00

1.    Ul. MIŁA od ul. Skośnej, RADOSNA, ZWYCIĘSTWA

2.    Ul. MAŁA, TRÓJKĄTNA, LIGONIA 1-14

 

NIEDZIELA, 11.12.2022 – godz. 14.00

1.    Ul. RYBNICKA 19,21,27,24; WIENIAWSKIEGO, MIARKI, KOLOROWA, PSZCZELA

2.    Ul. RYBNICKA 52 A do 2

 

SOBOTA, 17.12.2022 – godz. 13.00

1.    Ul. GLIWICKA od 17A do nr 7 (lewa strona)

2.    Ul. GLIWICKA od 19 do nr 1 (prawa strona)

3.    Ul. DWORCOWA, GLIWICKA 31A-20 do szpitala

 

NIEDZIELA, 18.12.2022 – godz. 14.00

1.    Ul. POCZTOWA 36-4

2.    Ul. SŁONECZNA od ul. Zwycięstwa

3.    Ul. BZÓW, MIĘDZYDOMOWA, ŻEROMSKIEGO, ŻORSKA 32-54

 

 

*ODWIEDZINY KOLĘDOWE W BLOKACH ROZPOCZYNAMY OD PARTERU DO GÓRY


Z miłości do Słowa


PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE - sierpień 2023

DAVID-BUS

+48 605 630 710

+48 885 440 444

+48 500 495 225

Rok założenia 2004

 

Pielgrzymka autokarowa z parafii Nawiedzenia NMP w Orzeszu do Medjugorie, połączona  z wypoczynkiem  nad Adriatykiem – sierpień 2023

 

 

1 dzień  8.08 - WTOREK

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do Mariji Bistricy – miejsca zwanego chorwacką Częstochową. Msza Św. Czas wolny. Przejazd do hotelu na  nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień 9.08 - ŚRODA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Medjugorie. Przyjazd do Medjugorie w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg – wieczorem  uczestnictwo w Nabożeństwach na terenie Medjugorie – Różaniec, Msza Św.

 

3 dzień 10.08 - CZWARTEK

Śniadanie, wyjazd do Tihaljiny – miejsca gdzie znajduje się obraz Matki Bożej z Tihaljiny, który jest blisko związany z kultem maryjnym w Medjugorie. Msza Św. Przejazd nad wodospady Kravica. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Medjugorie, nocleg.

 

4 dzień 11.08 - PIĄTEK

Śniadanie, wyjazd do Mostaru – miasta które nadal nosi ślady wojny oraz turystycznej perełce Bośni z zabytkowym starym miastem oraz jego ikoną – kamiennym mostem spinającym dwa brzegi Neretwy który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta, czas wolny na degustację lokalnych przysmaków m.in. Baklawa oraz kawa parzona po Bośniacku . Przejazd do Blagaju gdzie mieści się Klasztor Derwiszów. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, uczestnictwo w nabożeństwach – Różaniec i Msza Św. Nocleg.

 

5 dzień 12.08 - SOBOTA

Śniadanie. Wejście na górę Podbrdo – miejsca pierwszych objawień Matki Bożej. To tutaj w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Po zejściu w dół wyjazd nad wodosady Kocusa – unikalnego rezerwatu gdzie spiętrza się rzeka Mlada. Dla chętnych możliwość kąpieli, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem uczestnictwo w Nabożeństwach – Różaniec i Msza Św.

 

 

6 dzień 13.08 - NIEDZIELA

Śniadanie, poranna Droga Krzyżowa na Krizevac – wzgórze położone 520 m nad Medjugorie, na którym w 1934 roku wzniesiono krzyż w którego cokole  wmurowano relikwie Krzyża Świętego.  czas wolny na pożegnanie się z Medjugorie i zakup pamiątek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Uczestnictwo w Nabożeństwach na terenie Medjugorie – Różaniec i Msza Św.

 

7 dzień 14.08 - PONIEDZIAŁEK

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, plenerowa Msza Św i przejazd do doliny neretwy na fish picnic – rejs łodziami połączony z obiadem, degustacją win i muzyką na żywo. Przejazd do Neum – jedynego miejsca w którym Bośnia i Hercegowina ma dostęp do morza.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień 15.08 - WTOREK

Śniadanie, Msza Św. Czas wolny na plażowanie nad Adriatykiem , wieczorem obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień 16.08 - ŚRODA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Makarską Riwierę do Vepric na Mszę Św. w Makarskim Lourdes . Po mszy  przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja i nocleg.

 

10 dzień 17.08 - CZWARTEK

Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu, Msza Św i  wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

– Przejazd autokarem,

– 5 noclegów w Medjugorie,

- 2 noclegi nad morzem w Neum,

– 2 noclegi tranzytowe,

– 9 śniadań i 9 obiadokolacji,

– Ubezpieczenie KL, NNW (Signal Iduna),

– Opieka pilota,

– Obowiązkowa wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

- Lokalnych przewodników.

- Opłata klimatyczna 5€ / os.

* W przypadku zmiany cen wstępów w 2023 r. cena może ulec zmianie.

Świadczenia nie zawarte w cenie :

- Dopłata do pokoju 1 os.

 

Koszt pielgrzymki:    1000 PLN + 370 € / od osoby  ( przy 40 os. płatnych )

ZAPRASZAMY  DO  PIELGRZYMOWANIA - ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ W GODZINACH URZĘDOWANIA

 

 

USŁUGI TRANSPORTOWE DAVID                                                                                GŁÓWNA 117. 44-290 JEJKOWICE                                                                               NIP 642-217-55-35

NUMER EWIDENCYJNY ORGANIZATORA TURYSTYKI - 4795 z 08.01.2004

NUMER WPIDU DO REJESTRU W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM – 540 z 22.10.2004

POSIADAMY CERTYFIKAT M 522778 POTWIERDZAJĄCY UDZIELENIE GWARANCJI TURYSTYCZNEJ „SIGNAL IDUNA”  WAŻNEJ OD 17.09.2022 – 16.09.2023


Modlitwa do MB Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.


Wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej III kadencji 2022-2027

 

 

 

 

DO RADY PARAFIALNEJ ZOSTAŁO POWOŁANYCH Z WYBORU PARAFIAN 8 KANDYDATÓW Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ GŁOSÓW. Lista alfabetyczna:

 

1. ADAMCZYK Małgorzata

2. HONISZ Anna

3. KURPAS Grzegorz

4. OCHOJSKA Renata

5. PAHOLIK Danuta

6. PAWLACZYK Urszula

7. WORYNA Tomasz

8. ZDEB Janusz

 


PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII - ZAŚWIADCZENIA, DOKUMENTY

 

Pragniemy serdecznie i gorąco powitać Wszystkich przybyłych nowych mieszkańców do Orzesza, a w szczególności tych, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii - i chcą uczestniczyć w jej życiu religijnym  -  do udziału w niedzielnej Mszy św.  Dobrym obyczajem jest, że nowi mieszkańcy naszej parafii zgłaszają w kancelarii fakt swojego zamieszkania.  ZAPRASZAMY. 

 

 

UWAGA !!!

 

Osoby, które wyjechały do pracy za granicę i tam mieszkają  - powinny nawiązać kontakt z kapłanem katolickim tam posługującym (najlepiej w duszpasterstwie polonijnym) i uczestniczyć w życiu tamtejszej wspólnoty parafialnej. Zgłosić tam w kancelarii, że mieszkam na terenie tamtejszej parafii. 

 

Podobnie osoby, które wyjechały, czy przeprowadziły się z Orzesza do innego miasta w Polsce (mieszkają w danym mieście, danej ulicy należącej do jakiejś parafii), a są katolikami i chcą uczestniczyc w życiu parafii, powinni nawiązać kontakt z tamtejszym duszpasterzem parafii, zgłaszając fakt zamieszkania w tamtejszej parafii.  Tam mieszkam, tam przyjmuję kolędę, tam anażuje się w życie parafii (niedzielna Msza św. itd), to jest moja parafia, bo tam MIESZKAM !!!.

 

Wtedy gdy będę poproszony np; o bycie rodzicem chrzestnym idę do tej parafii.  NIE DO ORZESZA,  tylko do parafii gdzie mieszkam, pracuję i ptaktykuję swoją wiarę.   NIE CHODZI O ZAMELDOWANIE !!!

 

U tamtego duszpasterza (w polsce czy zagranicą) - uzyskują np. zaświadczenie o możliwości bycia chrzestnym dziecka poza parafią mojego zamieszkania. 

 

 


PRZYGOTOWANIA DO KOMUNII ŚW. i BIERZMOWANIA - 2022/2023

 w przygotowaniu


WSPOMNIENIE Z RORAT, BOŻE NARODZENIE

 

KOCHANI  PARAFIANIE 

 

Kontemplujemy prawdę Narodzenia Bożego Syna w Betlejem przed dwoma tysiącami lat. Chciejmy wszyscy stanąć przed Jezusem, który rodzi się dla naszego zbawienia. „Odwieczne Słowo” pragnie ofiarować nam wszystkim zbawienie i życie.

 

 

Życzymy Wam, aby Narodzony Jezus znalazłnależne miejsce w naszych sercach i domach. Aby przywrócił w nas wszystkich umiłowanie Bożej Prawdy i Bożego Życia. Niech samotność Bożej Dzieciny, JegoNajświętszej Matki i Józefa w Betlejem już nigdy się nie powtórzy.

 

Życzymy, aby nie tylko czas świąteczny, lecz każdy dzień Waszego życia był wypełniony Bogiem i Jego Prawdą. By wspólnota wieczerzy wigilijnej i wspólnego stołu trwała już codziennie w waszych domach. Aby nie było pośród nas samotnych, opuszczonych, zagniewanych, smutnych, odepchniętych czy pogardzanych. To wszystko może ofiarować nam tylko Bóg. Przyjmijmy w przeciwieństwie do mieszkańców Betlejem Jezusa, który chce ofiarować chorym zdrowie, samotnym drugiego człowieka, pozbawionym nadziei perspektywę szczęścia, tym wszystkim, którzy w minionym roku odprowadzili na cmentarz swoich bliskich, świadomość spotkania z nimi w niebie.

Błogosławionych i pięknych Świąt.

 

Z pamięcią w modlitwie przy naszym orzeskim żłóbku

WASI  DUSZPASTERZE

...............

 

RORATY  2021

 

 


APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ


W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski,
stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i
haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności
niepodległego państwa.

 

Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze
wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej
bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy.

 

W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz
wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako
dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w
każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w
intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.

 

Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą,
dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej
Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas
Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc
Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za
pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i
ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji
Episkopatu Polski.

 

Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec
potrzebujących schronienia.

 

Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej
duchowej bliskości i modlitwie.

 

Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku

 

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Drodzy Parafianie !

W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Konferencji Epikopatu Polski - po każdej Mszy św. w niedzielnę 27 lutego i w środę popielcową - przed kościołem - Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na w/w cel. Bóg zapłać za solidarność z potrzebującymi. 


 

RZYMSKOKATOLICKA  PARAFIA 
NAWIEDZENIA  NMP  W  ORZESZU
 

 

ul. Św. Wawrzyńca 2

43-180  Orzesze

tel: +48 322215227

orzesze.nmp@katowicka.pl

NIP 635-10-49-928

Konto : 19 8454 1040 2002 0013 4994 0001

 

KANCELARIA  PARAFIALNA  CZYNNA:

PONIEDZIAŁEK I CZWARTEK: po zakończeniu mszy św. porannej do  godziny  1000

PONIEDZIAŁEK: 1500 - 1700

 1. SPRAWY POGRZEBU,  WEZWANIE  DO  CHOREGO - o każdej porze2. WSZELKIE DOKU­MENTY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY OSOBIŚCIE.  

Jeżeli godziny kancelaryjne nie pozwalają na przyjście w danym dniu, umawiamy spotkanie telefonicznie z duszpasterzem. 
3. SPISANIE  PROTOKOŁU  PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO - termin i godzina do ustalenia z kapłanem 
4. INDYWIDUALNA  ROZMOWA  Z  DUSZPASTERZEM  W  RÓŻNYCH  SPRAWACH  (serdecznie zapraszamy również poza godzinami urzędowania kancelarii -  po uprzednim ustaleniu z osobiście lub telefonicznie z kapłanem) 

  

 

DUSZPASTERSTWO RODZIN

- SYTUACJE NIEPRAWIDŁOWE

- SYTUACJE TRUDNEMSZE  ŚWIĘTE: 

PONIEDZIAŁEK - SOBOTA: 800,  1800

 

SZKOLNA DLA DZIECI: piątek o 1630

NIEDZIELA - 7.00, 9.00 - suma  , 10.30 (msza  rodzinna), 12.00 ,  16.30 

 

NIEDZIELE  LIPCA I  SIERPNIA - 7.00, 9.00, 10.30, 16.30, 20.00 (recytowana)

 

OKAZJA  DO  SPOWIEDZI  ŚWIĘTEJ
CODZIENNIE  30 min. PRZED  KAŻDĄ  MSZĄ  ŚW.

 

 


 

  

  


 

Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji w Orzeszu, siedziba: Orzesze, św.Wawrzyńca 2.