Ogłoszenia duszpasterskie 24-07-2016
XVII Niedziela ZwykłaW kolejną niedzielę gromadzimy się na sprawowaniu Eucharystii. Jak zawsze,przynosimy przed Boży ołtarz nasze codzienne sprawy i potrzeby duchowe oraz prosimy Boga w intencjach Światowych Dni Młodzieży i Papieża Franciszka. Jezus nauczył nas modlitwy do dobrego Boga Ojca.   On  zna  nasze  potrzeby i udziela nam hojnie swoich łask. Nie wahajmy się zwracać do Niego z ufnością, jak dzieci, które pokładają nadzieję w Boże Miłosierdzie.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na uregulowanie kosztów związanych z odnową elewacji na kaplicy pogrzebowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 2. Dziś po każdej Mszy Świętej udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom i poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne przed kościołem – na parkingach.
 3. Msza Święta popołudniowa o godz. 16.30.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia
  • w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w piątek – wspomnienie św. Marty
  • w sobotę – św. Piotra Chryzologa
 5. Rodzinom, które przyjęły młodych pielgrzymów do swoich domów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie wyrażamy im wdzięczność za okazaną otwartość, życzliwość i gościnność.
 6. We wspólnocie i modlitwie przeżywajmy Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymkę Papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. Parafian prosimy o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów na ten szczególny czas dla naszej Ojczyzny.
 7. Kolektę w przyszłą niedzielę pragniemy ofiarować na koszty związane z elewacją naszej kaplicy pogrzebowej.

„Panie naucz nas modlić się, tak jak Jan nauczył swoich uczniów”.
„Każdy bowiem kto prosi, otrzymuje; kto szuka znajduje; a kołaczącemu
zostanie otwarte”
(Łk 11)