Ogłoszenia duszpasterskie 26-04-2015
IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza        W IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i gromadzimy się na Eucharystii. Oto zmartwychwstały Jezus, nasz Zbawiciel, staje przed nami, aby oświadczyć, że On jest Dobrym Pasterzem, który życie oddał za owce. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się za powołanych do służby w Kościele, a przede wszystkim o nowych pasterzy z tej polskiej ziemi.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Wiernych zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00, które pragniemy ofiarować Bogu jako dziękczynienie za każde powołanie duchowne oraz polecać Bogu diakonów, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich. Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W środę, w piątek i w sobotę będziemy dziękowali Bogu za każde powołanie do służby Bożej i wypraszali nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 4. W środę przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora kościoła i patronki Europy. W tym dniu Kościół w Polsce przeżywa Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa.
 6. Dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną w czwartek o godz. 16.30. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św. dla dzieci wczesnokomunijnych i z klas III.
 7. W I piątek przypada Święto Św. Józefa, Rzemieślnika. Jest to dzień modlitw w intencji bezrobotnych. Episkopat Polski udziela w tym dniu dyspensy postnej ze względu na Uroczystość ku czci św. Józefa.
 8. Naszych chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalna w piątek po Mszy Św. porannej i nabożeństwie. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich "Apostolstwa Chorych".
 9. Od   piątku   rozpoczynamy   miesiąc   maj,   w   którym   zachęcamy   wiernych  do  uczestnictwa w  nabożeństwach  majowych.  Matka  Boża  zaprasza  każdego  z  nas  na  majowe:  w  tygodniu o godz. 17.30, w czwartki po Mszy Św. szkolnej, a w niedzielę o godz. 16.00.
 10. Uroczystość  MB  Królowej  Polski  została  przez   Kościół   przeniesiona   na   sobotę  2  maja, ze względu na V Niedzielę Wielkanocną, a Msza Św. zamówiona przez Burmistrza Miasta i Radę Miejską  w   Orzeszu   w   intencji   Ojczyzny  zostanie  odprawiona   w  niedzielę  o  godz.  9.00. Na tę Mszę Św. zapraszamy chór "Dzwon" i poczty sztandarowe.
 11. W  przyszłą  niedzielę  kolektę  ofiarujemy  na   nasze  Wyższe  Śląskie  Seminarium  Duchowne w Katowicach.
 12. Msza Św. chrzcielna i "Rocznych" dzieci zostanie odprawiona wyjątkowo 17 maja o godz. 12.00. Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii.
 13. Pragniemy  także  przypomnieć,  że  Sakrament  Bierzmowania  będzie  udzielany  29  maja  br. o godz. 18.00 przez ks. Seniora Arcybiskupa Damiana Zimonia w naszym kościele.

 

"Ja jestem Dobrym Pasterzem.
Dobry Pasterz daje życie swoje za owce" ( J 10 )