Ogłoszenia duszpasterskie 26-06-2016
XIII Niedziela ZwykłaJezus Chrystus gromadzi nas w XIII Niedzielę Zwykłą na swej Uczcie Eucharystycznej, abyśmy mogli wyruszyć z Nim w drogę ku nowemu życiu i naszemu zbawieniu.Rozpoczynając więc naszą wspólną celebrację Ofiary Chrystusa, odrzućmy to, co niedoskonałe i poczujmy się tu, wokół ołtarza,  powołani  do  lepszego, doskonalszego życia.Niech łaska Chrystusa będzie nam wsparciem i pomocą w życiu oraz przeżywaniu czasu wakacji.

  1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na uregulowanie kosztów związanych z nowym witrażem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś  wspólnota  Świętych  Apostołów  Piotra  i  Pawła  w  Woszczycach obchodzi odpust: suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.30; na które zapraszamy naszych parafian zwyczajem dekanalnym. Msza Św. popołudniowa w naszym kościele o godz. 16.30.
  3. W środę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wiernych zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 lub 18.00 i do modlitwy w intencji naszego Metropolity Katowickiego oraz Arcybiskupa seniora Damiana Zimonia w kolejną rocznicę konsekracji. Kolektę ofiarujemy na potrzeby Stolicy Apostolskiej jako Świętopietrze.
  4. W  tym  tygodniu  przypadają,  I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa. W I piątek będą Msze Św. o godz. 8.00 i 18.00. Kolejny numer „Apostolstwa Chorych” prosimy odebrać w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę kolektę ofiarujemy na budowę kościoła w Mikołowie – Kamionka.
  6. Wiernych zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” w czasie wakacji. W obecnym numerze znajdziemy film o miłości, która nie zna granic – „Ufam Tobie”. Prosimy o przedłużenie prenumeraty na III kwartał br.
  7. Trwa akcja zbierania podpisów poparcia ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Prosimy parafian,   którzy   nabyli   „Gościa  Niedzielnego”   gdzie   znaleźli  listę  popierającą  tę  ustawę o wpisanie swojego poparcia i poproszenie krewnych czy sąsiadów, aby na liście było wpisanych do dziesięciu osób. Listy prosimy przesłanie na wskazany adres na liście lub przyniesienie do zakrystii lub kancelarii. Dodatkowo pod chórem są wystawione listy na których również możemy wpisać swoją deklarację.
  8. Wszystkim udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrej pogody, odzyskania w pełni sił duchowych i fizycznych, a Boża Opatrzność niech Was strzeże.

„Pójdź za Mną.
Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda,
nie nadaje się do królestwa Bożego” ( Łk 9 ).