Ogłoszenia duszpasterskie 02-08-2015
XVIII Niedziela Zwykła         Zgromadziliśmy się na niedzielnej Eucharystii w pierwszą niedzielę sierpnia. Miesiąc ten przypomina wiele ważnych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny, także Kościoła i tradycyjnie zaprasza nas do przeżycia go w trzeźwości. Do trwania w dobrym potrzeba nam siły, także tej nadprzyrodzonej. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę o tym, że jest On prawdziwym chlebem z nieba. Niech ta Msza Święta – spotkanie z Chrystusem – będzie dla nas umocnieniem na dobre przeżycie najbliższych tygodni.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za każda ofiarę.
 2. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Wspólnota   Przemienienia   Pańskiego   w   Zawadzie   przeżywa   dziś   odpust   parafialny: suma o godz. 11.oo, a nieszpory odpustowe o godz. 15.30.
 4. Dziś Msza Święta popołudniowa w naszym kościele o godz. 16.30.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Święte i nabożeństwa.
 6. W czwartek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Wiernych zapraszamy na Adorację, Mszę Świętą i nabożeństwa.
 7. W sobotę będziemy przeżywali wspomnienie Świętego Dominika – prezbitera. Nasza wspólnota będzie gościła Pielgrzymkę Dekanatu Czechowickiego podążającą na Jasną Górę, którą pragniemy ugościć w naszym domu katechetycznym.
 8. W przyszłą niedzielę wspólnota Św. Wawrzyńca w Orzeszu na Górce będzie obchodziła swój odpust parafialny: suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy udzielali Chrztu Świętego i błogosławili „Roczne” dzieci na Mszy Świętej o godz. 10.30. Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
 11. Przypominamy, że tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się 16 sierpnia br.
 12. Wiernych zachęcamy do zachowania trzeźwości i abstynencji w miesiącu sierpniu. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest pod chórem, gdzie możemy wpisać swoje zobowiązania abstynenckie
 13. Ogł. społ. Urząd Miejski w Orzeszu informuje o XXVI akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się dnia 08. 08. br. na parkingu przed Urzędem Miejskim w godz. od 10.00 do 15.00.
 14. Burmistrz Miasta informuje, że od dnia 1 sierpnia br. przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2015/16. Wnioski są do pobrania w Referacie Świadczeń Rodzinnych pokój nr 9.
 15. Mądrze korzystajmy z czasu wakacji i urlopów, aby odzyskać moc ducha i siły fizyczne.

 

„Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu…,
Jam 
jest chleb życia.” ( J 6 )

 Ogłoszenia duszpasterskie 26-07-2015
XVII Niedziela Zwykła        Gromadzimy się wokół ołtarza jako jedna rodzina dzieci Bożych. Łączy nas – jak napisał święty Paweł Apostoł w Liście do Efezjan – jeden Bóg, jedna wiara, jeden chrzest i jedna nadzieja. W tej jedności przeżywamy Najświętszą Ofiarę Chrystusa, która zobowiązuje nas do ofiarowania siebie Bogu i ludziom.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy 16 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom i poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne przed kościołem – na parkingach. Ofiary, które złożymy z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na Akcję św. Krzysztofa, zorganizowaną przez MIVA Polska na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach. Bóg zapłać za każdą ofiarę.  Przypominamy,  że  w  dzisiejszą  niedzielę  od godz. 15.00 odbędzie się Misyjny Festyn w Parafii św. Krzysztofa w Tychach - więcej informacji.
 3. Dziś Msza Święta popołudniowa o godz. 16.30.
 4. W czasie wakacji zapraszamy wiernych na Msze Święte w tygodniu o godz. 8.00 rano.
 5. W  sobotę  rozpoczyna  się  miesiąc  sierpień,  w  którym  Kościół  w  Polsce  wzywa  do trzeźwości i abstynencji. Pod chórem będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości.
 6. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Wspólnota  Przemienienia  Pańskiego  w  Zawadzie  będzie  obchodziła  swój  odpust  parafialny w przyszłą niedzielę: suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.30.
 8. W przyszłą niedzielę kolektę pragniemy ofiarować na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 9. W czasie wakacji znajdźmy czas na lekturę Pisma Świętego, czy też sięgnijmy częściej po „Gościa Niedzielnego”.
 10. Wszystkim, którzy korzystają lub będą korzystać z letniego wypoczynku życzymy Bożego, radosnego i udanego odpoczynku.

 

„Ten prawdziwie jest prorokiem, który miał przyjść na świat”   ( J 6 )