Ogłoszenia duszpasterskie 25-09-2016
XXVI Niedziela ZwykłaWe współczesnym świecie niektórzy wartość człowieka mierzą stanem majątkowym, pozycją społeczną. Tymczasem w dzisiejszej Ewangelii Jezus ukazuje nam, że miarą człowieka jest miłość. To miłość albo jej brak zdecyduje o naszym wiecznym losie. Przystępując do uczty miłości, przyjmując dary Boże otwórzmy się na bliskich, którzy potrzebują naszego serca, abyśmy dostąpili Królestwa Bożego. Módlmy się za wszystkie parafie naszego dekanatu, które w piątek rozpoczęły wizytację kanoniczną przez Ks. Biskupa Marka Szkudło.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 2. Wspólnota Św. Michała Archanioła w Ornontowicach obchodzi dziś swój odpust parafialny. Suma o godz. 11.00, nieszpory o godz. 15.15.
 3. Msza Św. popołudniowa w naszym kościele o godz. 16.30.
 4. Panie z Parafialnego  Zespołu  Charytatywnego zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną ku czci św. Wincentego à Paulo we wtorek o godz. 8.00, a po Mszy Św. spotkanie Pań Charytatywnych w domu katechetycznym. Zapraszamy i prosimy o przygotowanie tego spotkania.
 5. W   czwartek   obchodzimy   Święto   Świętych   Archaniołów  Michała  Gabriela  i  Rafała.  Dzieci i uczniów zapraszamy na Mszę Św. szkolna o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi przed Mszą Św.
 6. Naszą młodzież i kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą Św., a po Mszy Św. spotkanie dla bierzmowańców.
 7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Dlatego wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: w tygodniu o godz. 17.30, w czwartki po Mszy Świętej szkolnej, a w niedziele o godz. 16.00. Wiernym przypominamy, że Różaniec Święty jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Jest najpiękniejszą modlitwą Maryjną, a sama Maryja – Matka Boga prosiła nas o tę modlitwę. Istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 8. W  przyszłą  niedzielę  będziemy także przeżywać wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. Rodziców z małymi dziećmi i wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.30 i specjalne błogosławieństwo po Mszy Św.
 9. Naszą Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie przedwizytacyjne w piątek po Mszy Św. wieczornej na probostwo.
 10. Naszych nauczycieli zachęcamy do wzięcia udziału w XIII Archidiecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli,   Wychowawców    i    Pracowników    Oświaty   do   Sanktuarium   MB   Piekarskiej w  Piekarach  w  I sobotę  tj.  8 października – początek  o  godz.  9.40.
 11. Kolektę przyszłej niedzieli ofiarujemy na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 12. Wiernych zachęcamy do sięgnięcia po „Gość Niedzielny” gdzie znajdziemy płytę DVD pt. „Bóg nie umarł”. Najgłośniejszy film ostatnich lat.

„Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają,  
to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą” ( Łk 16 )