Ogłoszenia duszpasterskie 01-05-2016
VI Niedziela Wielkanocna„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję”. Te słowa z Ewangelii Św. Jana skierowane kiedyś do Apostołów dziś Chrystus kieruje do każdego z nas. Chrystusowy pokój to nie tylko dla nas dar, ale również zadanie. Jesteśmy zaproszeni do tego, aby w dzisiejszym świecie ten pokój umacniać i przekazywać go innym.Niech święty Józef, rzemieślnik, patron dnia dzisiejszego oręduje za nami i naszymi rodzinami.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Dziś  rozpoczynamy  miesiąc  maj  poświęcony   Matce   Najświętszej.   Wiernych  zapraszamy do  uczestnictwa  w  nabożeństwach  majowych:  dziś  o  godz. 16.00,  w tygodniu o godz. 17.30, a w czwartki po Mszy Św. szkolnej.
 3. W  poniedziałek,  wtorek  i  środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. Rolników i wszystkich wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby nam i wszystkim ludziom na ziemi nigdy nie zabrakło chleba powszedniego.W poniedziałek i środę zgromadzimy się o godz. 7.30 przy Krzyżu misyjnym, zaś we wtorek w Uroczystość NMP, Królowej Polski przy grocie fatimskiej o godz. 7.00. Dni Krzyżowe zawsze przypominają i nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego od piątku rozpoczynamy w Kościele Nowennę do Ducha Świętego.
 4. W poniedziałek po Mszy Św. porannej odbędzie się spotkanie formacyjno–modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w domu katechetycznym.
 5. We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski. W tym dniu zostanie odnowiony Milenijny Akt Oddania Polski na Jasnej Górze i we wszystkich parafiach.
 6. W  środę  przeżywamy wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Archidiecezji, Strażaków i Hutników. Całe rodziny Strażaków i Hutników zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną  o  godz.  18.00.
 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Wiernych zachęcamy do udziału we Mszach Św. i nabożeństwach.
 8. W I piątek miesiąca odwiedzimy naszych chorych z posługa sakramentalną po Mszy Św. porannej. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich„Apostolstwo Chorych”.
 9. W sobotę nasza parafia będzie przeżywała kolejną rocznicę konsekracji naszego kościoła. Wiernych zapraszamy na Mszę Św. dziękczynna o godz. 8.00 i 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasza wspólnota  parafialna  będzie  przezywała  Uroczystość  Wczesnej  i  I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 10.30. Parafian prosimy o udostępnienie miejsc w ławkach dla dzieci i rodziców komunijnych. Spowiedź Św. dla wszystkich dzieci komunijnych w piątek po Mszy Św. wieczornej, a dla rodziców i krewnych w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 11. Msza Św. chrzcielna i „Rocznych” dzieci będzie sprawowana wyjątkowo 15 maja o godz. 12.00. Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii.
 12. Za tydzień kolektę ofiarujemy na nasz kościół.
 13. Ogłoszenie społeczne: Bezpłatne badanie spirometryczne

„Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka” ( J 14 ).