Ogłoszenia duszpasterskie 14-09-2014
Niedziela - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego        W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża, które przypomina nam o naszym odkupieniu dokonanym przez cierpienie i śmierć Jezusa na krzyżu. Rozpoczynając liturgię znakiem krzyża, warto odpowiedzieć sobie na pytania: Czy wierzę w miłość Boga? Czy wierzę, że Jezus przyszedł na świat, aby nas zbawić, a nie potępić? Czy naprawdę wierzę w życie wieczne? Nasza wspólnota przeżywa Dożynki i dziękujemy Bogu i ludziom, że okazał miłość ziemi, która wydała oczekiwane plony i wołamy: "Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy".

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Msza Św. popołudniowa o godz. 16.30.
 3. Od dziś przeżywamy IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców obchodząc kwartalne dni: w środę, czwartek, piątek i sobotę.
 4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej. Jest to święto patronalne Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. Członków tej wspólnoty zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 i na spotkanie do domu katechetycznego.
 5. W czwartek przeżywamy Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Pragniemy w ramach Mszy Św. szkolnej o godz. 16.30 modlić się za młodzież i wszystkich uczniów, aby podążała drogą wiary za świętym Stanisławem.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 7. Czcicielom MB Fatimskiej dziękujemy za obecność i dar wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i w świecie
 8. Pielgrzymka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej nie odbędzie się z powodu braku chętnych.
 9. Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na kolejne spotkanie robocze w dniu 26 września br.     w piątek po wieczornej Mszy Św. do domu katechetycznego.
 10. W ramach obchodu XIV Dnia Papieskiego, przeżywanego pod hasłem: "Jan Paweł II -Świętymi bądźcie" jest organizowane przez naszą Archidiecezję megawidowisko "Exodus", które zostanie wystawione w 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową: 16 października br, o godz. 18.30 oraz 17 października br. o godz. 18.30 w katowickim spodku. Nasza parafia otrzymała bilety na dzień 17 października br. w cenie 30 zł, 45 zl. i 70 zł, które możemy nabyć
  w zakrystii do 27 września br.
 11. Wiernych zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego" gdzie znajdziemy płytę CD z drugą częścią Dzienniczka Św. Faustyny Kowalskiej.
 12. Ogłoszenie społeczne: Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym  na parkingu przy naszym kościele w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00. Bliższe szczegóły na plakatach oraz ulotkach, które wyłożone są pod chórem.

"Krzyż narzędziem Zbawienia".