Ogłoszenia duszpasterskie 01-02-2015
IV Niedziela Zwykła      Gromadzimy się w świątyni, by we wspólnocie wierzących uczestniczyć w Uczcie Eucharystycznej. Przychodzimy, aby wsłuchać się w słowo, które kieruje do nas sam Bóg. Jest ono słowem życia, gdyż umacnia nas w naszej pielgrzymce wiary. Chcemy także uczestniczyć w łamaniu chleba, czyli liturgii eucharystycznej. Ciało Pańskie, którym się karminy, umacnia nas wewnętrznie i daje odwagę, aby głosić światu Chrystusową Ewangelię.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Wiernych zapraszamy dziś na nieszpory kolędowe o godz. 16.00. aby z naszych serc wyśpiewać ostatni raz kolędy przy naszej stajence. Msza Św. popołudniowa o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Boskiej Gromnicznej. Wiernych zapraszamy na Msze Św. o godz. 8.oo i 18.00 oraz prosimy i przyniesienie świec, które  poświęcimy  na  gromnice,  aby  strzegły  naszych  domów i nie zabrakło jej w naszej dłoni w chwili śmierci. Rodziców dzieci Wczesno i I Komunijnych zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 podczas której zostaną poświęcone świece komunijne i po Mszy Św. przekazane dzieciom. Kościół  w  Święto  Ofiarowania  Pańskiego  przeżywa  jako  rok  i  Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz modlimy się w intencji katechizacji dorosłych. Kolektę ofiarujemy na pomoc klasztorom kontemplacyjnym. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 4. Po Mszy Św. porannej odbędzie się spotkanie modlitewno - formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w domu katechetycznym.
 5. We wtorek przeżywamy wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tradycyjne błogosławieństwo Św. Błażeja będziemy udzielać po Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa.
 7. W I czwartek po Mszy Św. porannej błogosławimy chleb ku czci Św. Agaty.
 8. Naszych chorych zapraszamy już dziś na Światowy Dzień Chorych, który przypada 11 lutego we wspomnienie  NMP  z  Lourdes  do  naszego  kościoła  na  Mszę  Św.,  nabożeństwo  dla  chorych i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Dlatego w I piątek nie będzie odwiedzin chorych.
 9. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na potrzeby naszej Archidiecezji.
 10. Także w przyszłą niedzielę tj, II niedziela lutego będziemy udzielali Sakramentu Chrztu Świętego   na   Mszy   Św.   o   godz.   12.00   i   błogosławili   "Roczne"   dzieci.   Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii parafialnej.
 11. Dzieciom,  młodzieży  i  dorosłym,  którzy  będą  korzystali  z  ferii  zimowych  życzymy  udanego i chrześcijańskiego wypoczynku.

 

"Milcz i wyjdź z niego ....
Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne" ( Mk 1 )