Ogłoszenia duszpasterskie 28-09-2014
XXVI Niedziela Zwykła        Gromadzimy się w XXVI Niedzielę Zwykłą na Eucharystii. Pan Bóg wzywa każdego z nas do pracy w Jego winnicy. Czy mówiąc Bogu "tak" swoim przyjściem na Mszę Św., rzeczywiście chcę pełnić Jego wolę? Wsłuchajmy się uważnie w słowo Boże, abyśmy poznali drogi Pana i dali się nimi prowadzić, by otrzymać nagrodę w niebie.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę
 2. Parafian zapraszamy dziś na nieszpory odpustowe do Ornontowic o godz. 15.15, a Msza Św. popołudniowa w naszym kościele o godz. 16.30
 3. W środę 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, którą ofiarujemy Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej by wyprosić pokój w świecie i za świętość życia rodzinnego. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu o godz. 17.15, w czwartki po Mszy Św. szkolnej, a w niedzielę o godz. 16.00. Wiernym przypominamy naukę Kościoła że: "Różaniec jest streszczeniem Ewangelii...", za jego odmówienie można zyskać odpust zupełny, a Maryja w Fatimie woła: "Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata". Także Papież Franciszek prosi o modlitwę w intencji Synodu w Rzymie, który zajmie się sprawami rodziny. Dzieci za udział w nabożeństwach różańcowych otrzymają specjalne obrazki.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa.
 5. W I czwartek do spowiedzi miesięcznej przystąpią rodzice i dzieci Wczesnokomunijne i dzieci z klas III od godz. 15.30. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom, które przygotowują się do Wczesnej i I Komunii Św. Także w czwartek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Rodziców z małymi dziećmi i wszystkie dzieci zapraszamy w czwartek o godz. 16.30 na Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci.
 6. W I piątek po porannej Mszy Św. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich "Apostolstwa Chorych"
 7. Naszą młodzież i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w I piątek do włączenia się do modlitwy różańcowej o godz. 17.15 i na Mszę Św. młodzieżową.
 8. W I sobotę obchodzimy także wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu i pragniemy modlić się  w intencjach Papieża Franciszka.
 9. Naszych nauczycieli i katechetów serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Matki Boskiej Piekarskiej do Piekar w sobotę dnia 4 października br. na godz. 9.45.
 10. W przyszłą niedzielę kolektę ofiarujemy na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 11. W "Gościu Niedzielnym" znajdziemy obrazek z modlitwą rodziców za dzieci i przeczytamy o zbliżającym się Synodzie Biskupów w Rzymie na temat rodziny. Prosimy o przedłużenie prenumeraty "Gościa Niedzielnego" na IV kwartał br.

"Dziecko, idź dzisiaj i  pracuj w winnicy"   (Mt 21)