Ogłoszenia duszpasterskie 30-08-2015
XXII Niedziela Zwykła        Chrześcijanin to człowiek, który postępuje według zasad pochodzących od Boga. W postawie człowieka wierzącego nie może być rozdwojenia. Nasze przekonania muszą być zgodne z naszym życiem. Nie można oddzielać sfery duchowej od codziennego życia. Niech ta niedzielna Eucharystia pomoże nam być ludźmi prawdy, to znaczy takimi, którzy nie będą troszczyć się tylko o pozory i żyć w zakłamaniu. Polecamy Bożej Opatrzności rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Dziś  wspólnota  z  Zawiści  obchodzi  swój  odpust  parafialny.  Suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00. Msza Św. popołudniowa w naszym kościele o godz. 16.30.
 3. Pary narzeczeńskie, które pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w naszym kościele, do końca roku zapraszamy  na  nauki  przedślubne z kapłanem do domu katechetycznego w poniedziałek o godz. 19.00.
 4. Dzieci, uczniów Gimnazjum, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego we wtorek o godz. 8.00. W czasie Mszy Św. pragniemy także pamiętać o naszych zmarłych nauczycielach i wychowawcach. Po Mszy Św. poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Święte i nabożeństwa.
 6. W I czwartek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 za rozstrzelanych na Pasternioku.
 7. W I piątek po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich „Apostolstwa Chorych”.
 8. W I sobotę odbędzie się w naszej Archidiecezji Dzień Modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
 9. W niedzielę odbędzie się w Katowicach w Katedrze Dzień Wspólnoty Światło Życie o godz. 14.00.
 10. Kolektę w przyszłą niedzielę ofiarujemy na potrzeby Archidiecezji.
 11. W niedzielę 13 września będziemy przeżywali Dożynki – tj. dziękczynienie Bogu za plony ziemi na sumie o godz. 9.00.
 12. Wiernych   zachęcamy   do   nabycia   „Gościa  Niedzielnego”,  gdzie  znajdziemy  AUDIOBOOK w formacie MP3 tj. zapis książki Tomasza A’ KEMPIS „O naśladowaniu Chrystusa”. Ta książka nawróciła tysiące ludzi !
 13. Przypominamy wiernym, ze w drugiej zakrystii jest możliwość uczestniczenia we Mszy Święta dla matek z małymi dziećmi i naszych chorych parafian. Także prosimy o przedłużenie rezerwacji w ławkach kościoła.

 

„Słuchajcie Mnie wszyscy i zrozumiejcie”     (MK 7)

 Ogłoszenia duszpasterskie 23-08-2015
XXI Niedziela Zwykła           Zgromadzeni przy ołtarzu dajemy świadectwo naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa wśród nas. On sam przychodzi do nas w swoim słowie i sakramentalnych znakach. Chrześcijanin musi ciągle konfrontować wyznawaną wiarę w swoim codziennym życiu. Prośmy Boga, abyśmy zawsze i wszędzie służyli Bogu.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Dziś Msza św. popołudniowa o godz. 16.30.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość MB Częstochowskiej. Wiernych i czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00, aby podziękować naszej Pani z Jasnej Góry, że jest nasza Matką i nieustannie wyprasza dla nas i dla naszej Ojczyzny potrzebne łaski. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu, a na Jasnej Górze tradycyjnie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Apostolstwa Chorych o godz. 14.00.
 4. W ostatnim tygodniu wakacji odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Ministrantów. W tym roku odbędzie się 29 sierpni w sobotę – początek o godz. 10.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, aby świętować 90 lecie naszej diecezji. Naszych ministrantów zachęcamy do udziału w strojach liturgicznych.
 5. Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego i zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dzieci i młodzież w sposób duchowy przygotowali się do nowego etapu życia.
 6. W  przyszłą  niedzielę  wspólnota  w  Zawiści  będzie  przeżywać  odpust  ku  czci  Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00.
 7. Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego informujemy, że w dniu 7 września br. odbędzie się pielgrzymka do Rychwałdu Sanktuarium MB z okazji 50 rocznicy koronacji i do Bielska Hałcnowa Sanktuarium MB Bolesnej. Początek pielgrzymki o godz. 8.30 sprzed naszego kościoła.   Zgłoszenia   zbiorcze   w   każdej   parafii   dekanatu    przyjmuje   ks.   Edward   Kopka do dnia 30 sierpnia br. Telefon: (032) 221 56 72. Koszt około 35 zł.
 8. Narzeczonych,  którzy  do  końca  roku   pragną   zawrzeć   sakramentalny   związek   małżeński w   naszym   kościele   parafialnym  zapraszamy  na  nauki  przedślubne  z  kapłanem   w   dniu 31 sierpnia tj. w poniedziałek o godz. 19.00 w naszym domu katechetycznym.
 9. Msza Święta żniwna – dziękczynna  za  tegoroczne  plony  i  zbiory odbędzie się 13 września br., na sumie o godz. 9.00.
 10. Za tydzień kolektę przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.
 11. Wszystkim życzymy miłego przeżywania Dnia Pańskiego oraz dobrego i owocnego wykorzystania ostatniego tygodnia wakacji.


„Panie, do kogóż pójdziemy?  Ty  masz słowa życia wiecznego.”  (J 6)