Ogłoszenia duszpasterskie 19-10-2014
XXIX Niedziela Zwykła        Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: "Z Ewangelią do narodów". Pan Bóg posyła nie tylko misjonarzy, aby głosili Ewangelię w różnych krajach świata, ale powołuje również każdego z nas do dawania świadectwa w naszych środowiskach o żyjącym Bogu. Wspólnie   prośmy   Ducha   Świętego,   abyśmy  z  mocą  i  radością  mówili  innym  o  miłości Boga i pamiętajmy w modlitwie o tych, do których nie dotarła jeszcze Dobra Nowina.

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie budowniczego kościoła w Mikołowie - Kamionce ks. prob. Janusza Malczyka, który głosi nam słowo Boże, a my wesprzemy trud budowy nowego kościoła naszymi ofiarami.
 2. Wiernych zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00, które ofiarujemy za naszych misjonarzy i za wszystkich pracujących na Misjach. W tygodniu na różaniec zapraszamy codziennie o godz. 17.15, a w czwartki po Mszy Św. szkolnej.
 3. W środę obchodzimy w liturgii po raz pierwszy wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Wiernych zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za Świętego Jana Pawła II podczas Mszy  Św. o godz. 8.00 lub 18.00 i na szczególne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
 4. W tym dniu nasza parafia uda się do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej z pielgrzymką dziękczynną za Świętego Jana Pawła II, aby w miejscu urodzin naszego Świętego w kościele Chrztu Świętego sprawować Mszę Św. dziękczynną o godz. 12.00. Wyjazd sprzed naszego kościoła w środę o godz. 7.00.
 5. Dzieci  i  uczniów  zapraszamy  na  Mszę  Św.  szkolną  i  do  wspólnej  modlitwy  różańcowej
  w czwartek o godz. 16.30.
 6. Naszą młodzież i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. w piątek o godz. 17.15.
 7. W przyszłą niedzielę kolektę ofiarujemy na cele misyjne Kościoła.
 8. W zakrystii u Siostry zakonnej można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili przez całą oktawę Wszystkich Świętych.
 9. W "Gościu Niedzielnym" znajdziemy instrukcję, jak odmawiać nowennę pompejańską i obrazek Matki Bożej Różańcowej z Pompejów.

"Jezus rzekł do nich: Oddajcie Cezarowi, co należy do Cezara,
                    a Bogu to, co należy do Boga".  
(Mt 22)