Ogłoszenia duszpasterskie 28-08-2016
XXII Niedziela ZwykłaStajemy przed ołtarzem Chrystusa, aby na nowo uświadomić sobie, ze Bóg sprzeciwia się pysznym, a pokornym daje swą łaskę. Chociaż jesteśmy świadomi naszych słabości, to jednak nasze serca są pełne wdzięczności a Chrystus nasz Zbawiciel zaprasza nas w kolejną niedzielę na Ucztę Eucharystyczną.  Dziś  pragniemy  polecać  Bożej  Opatrzności rozpoczynający się nowy rok szkolny i katechetyczny.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał do naszego kościoła. Bóg zapłać za każda ofiarę!
 2. Dziś  wspólnota  w  Zawiści  obchodzi  swój  odpust  parafialny:  suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00.
 3. Dzieci, uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek podczas Mszy Świętej. o godz. 8.00. Po Mszy Św. poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne.
 4. W  tym  tygodniu  przypadają:  I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Święte i nabożeństwa.
 5. W I sobotę zastanie odprawiona Msza Św. o godz. 8.00 za rozstrzelanych na Pasternioku. Wiernych i rodziny rozstrzelanych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Naszych chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek po porannej Mszy Św. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 7. W  środę  31  sierpnia  br.,  będziemy  przeżywać  Dzień  modlitw  o  uświęcenie duchowieństwa w naszej Archidiecezji w Krakowie - Łagiewnikach o godz. 9.45.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Katowicach w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Światło Życie o godz. 14.00.
 9. Kolektę w przyszłą niedzielę ofiarujemy na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać zakażda ofiarę.
 10. Nasza wspólnota w przyszłą niedzielę będzie dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Uroczysta Msza Św. żniwna o godz. 9.00. Wszystkich, którzy uprawiają rolę i zebrali plony ziemi, zachęcamy, aby nimi przyozdobić nasz kościół. Prosimy o przyniesienie ich do piątku wieczora do II zakrystii. Na nasze dożynki zapraszamy rolników, działkowców, poczty sztandarowe,  Panie  w  strojach  regionalnych,  chór  „Dzwon”  i  wszystkich  wiernych,  którzy w sercu czują potrzebę wdzięczności Bogu za dary ziemi i za dar chleba powszedniego.
 11. Ogłoszenia społeczne znajdują się w gablotce przed kościołem i w naszej gazetce„Magnificat”.
 12. Wszystkim życzymy miłego i radosnego przeżywania Dnia Pańskiego.

„Odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych” (Łk 14)