Ogłoszenia duszpasterskie 01-03-2015
II Niedziela Wielkiego Postu       W II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół odczytuje Ewangelię o Przemienieniu Pańskim, które miało miejsce na górze Tabor. W ten sposób w naszym wielkopostnym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych otrzymujemy potwierdzenie, że Jezus ukazując się jako prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, oczekuje od nas dogłębnej duchowej przemiany. Czy dziś we Mszy Świętej podczas Przemienienia - Przeistoczenia będziemy umieli z radością zawołać:

"Panie, dobrze, że tu jesteśmy".

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz Kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Po Mszy Świętej przed kościołem Siostra zakonna wraz z dziećmi z Ogniska Misyjnego przeprowadzą zbiórkę jak co roku na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które wesprą naszych misjonarzy i wszystkich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.
 3. Wiernych zapraszamy dziś na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz. 16.00, a Msza Święta popołudniowa bezpośrednio po nabożeństwie.
 4. W poniedziałek po Mszy Św. porannej odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w domu katechetycznym.
 5. Narzeczonych zapraszamy na spotkanie z Powiernikiem Rodzin w poniedziałek o godz. 18.30 do domu katechetycznego.
 6. We  wtorek  będziemy  przeżywali  urodziny  naszego  ks.  Bernarda  Macionia, pragniemy na Mszy Św.  o  godz. 8.00 wspólnie dziękować  Bogu za dar, życia, powołania i posługi kapłańskiej w naszej parafii oraz wypraszać potrzebne łaski i zdrowie.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wiernych zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwa.
 8. Dzieci,  uczniów  szkolnych  i  gimnazjalnych  zapraszamy  na Mszę Świętą szkolną w I czwartek o godz. 16.30. Do spowiedzi przystąpią dzieci wczesnokomunijne i z klas III od godz. 15.45.
 9. W I piątek po Mszy Św. porannej i nabożeństwie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie dla nich "Apostolstwa Chorych".
 10. Dzieci, młodzież, kandydatów do Bierzmowania i dorosłych zapraszamy do wspólnego przeżywania Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15. W zakrystii można składać zalecki za naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bogu przy Drodze Krzyżowej.
 11. Parafia Ewangelicko - Augsburska w Orzesze serdecznie zaprasza w I piątek o godz. 17.00 naszych parafian na modlitwę ekumeniczną przygotowaną przez chrześcijanki z Wysp Bahama.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy udzielali Sakramentu Chrztu Św. i błogosławili "Roczne" dzieci na Mszy św. o godz. 12.00. Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii, a nauka przedchrzcielna w czwartek o godz. 17.15 w kościele.
 13. W Wielkim Poście zachęcamy wiernych do czytania "Gościa Niedzielnego", gdzie znajdziemy także płytę CD z programem rozliczenia podatku dochodowego za rok 2014.
 14. Sakrament  Bierzmowania  będzie  udzielany  przez  Ks.  seniora  Arcybiskupa  Damiana Zimonia   w   dniu   29   maja   br.  Dorosłych,   którzy   tego  Sakramentu  nie  przyjęli  prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej do końca Wielkiego Postu.

 

"Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy,..." ( Mk 9 )