Ogłoszenia duszpasterskie 29-05-2016
IX Niedziela ZwykłaGromadzimy się w IX Niedzielę Zwykłą na Eucharystii. Słowa setnika: „Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój” wypowiadamy podczas każdej Mszy Św. Jezus zdziwił się tak silną wiarą setnika, który powiedział, że wystarczy tylko słowo Jezusa, aby sługa odzyskał zdrowie. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy uczestniczą w Pielgrzymce Mężów i Młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej.

 1. Kolektę dzisiejszą przeznaczymy na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę!
 2. Wiernych, dzieci w bieli, poczty sztandarowe, górników i strażaków zapraszamy na nabożeństwa Eucharystyczne – do piątku włącznie. Dziś o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Św. szkolnej.
 3. We wtorek przeżywamy nasze Święto Patronalne – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą Św. poranną o godz. 7.30 zapraszamy parafian na Godzinki ku czci naszej patronki , zaś o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją teoforyczną wokół naszego kościoła i Mszę Św. o godz. 18.00.
 4. W środę będziemy modlili się za dzieci przeżywając „Dzień Dziecka”.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota.
 6. W I piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wiernych zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00 i na specjalne nabożeństwo z Aktem poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,a wieczorem na ostatnie nabożeństwo Eucharystyczne o godz. 17.30, które kończy oktawę Bożego Ciała.
 7. Także w I piątek po poranne Mszy Św. odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną przed uroczystością odpustową. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii i odebranie kolejnego numeru „Apostolstwa Chorych”.
 8. Nasza rodzina parafialna w przyszłą niedzielę będzie obchodziła Uroczystość Odpustową. Wszystkich Parafian, poczty sztandarowe, górników i strażaków oraz chór „Dzwon” zapraszamy na  sumę  odpustową  o  godz.  11.00,  której będzie przewodniczył ks. Tadeusz Kalisz proboszcz i budowniczy kościoła w Jankowicach Rybnickich – Michałkowicach. Kolektę pragniemy ofiarować na budowę tego kościoła. Będziemy dziękować Bogu za naszą świątynię i uczcić naszą Patronkę – Matkę Najświętszą Nawiedzającą Elżbietę.
 9. Wszystkim Parafianom, Urzędowi Miasta, Policji, Straży Miejskiej, Pocztom Sztandarowym, Górnikom, Strażakom, Siostrom Zakonnym, Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Dzieciom w bieli, mieszkańcom, którzy przygotowali ołtarze, trasę procesji oraz ją zabezpieczyli. Rodzinie Kubista za przygotowane dekoracje, Mężczyznom za przystrojenie ulic, Panu Skolikowi za transport ołtarzy i za każdą pomoc, trud i poświęcenie w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać!
 10. Wszystkich  zainteresowanych  Światowymi  Dniami Młodzieży i wyjazdem do Lednicy prosimy o skontaktowanie się z Parafią w Ornontowicach do końca maja - więcej informacji.
 11. Panie  z  Parafialnego  Zespołu  Charytatywnego  zapraszamy  na  Dzień  Skupienia  do  kościoła w Zazdrości w poniedziałek 6 czerwca o godz. 16.00.
 12. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego i przedłużenie prenumeraty na III kw. br.
 13. Ogłoszenie społeczne: Zaproszenie na festyn rodzinny

„Panie, nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie,
ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”.