Ogłoszenia duszpasterskie 04-10-2015
XXVII Niedziela Zwykła        Jako Lud Boży gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Ofiary.Coniedzielna Eucharystia, sprawowana w parafii, jako wspólnocie dzieci Bożych, umożliwia nam spotkanie z odwiecznym Słowem, Synem Bożym, który zawiera w sobie pełnię życia. To On jest Źródłem i Dawcą wszelkiego życia  i  tylko  z  Nim  człowiek  może  nadać  sens  swojemu życiu. Tę tajemnicę pragniemy pogłębić w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za każda ofiarę.
 2. Całe  rodziny  zapraszamy  do  wspólnej  modlitwy  różańcowej:  dziś  o  godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.15, a czwartek po Mszy Św. szkolnej.
 3. W kościele przeżywamy w poniedziałek wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Pragniemy w tym dniu przez św. Siostrę Faustynę podziękować Bogu za objawienie Bożego Miłosierdzia i prosić o Miłosierdzie dla każdego z nas.
 4. W poniedziałek po Mszy Św. porannej odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w domu katechetycznym.
 5. W środę obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Jako wspólnota Maryjna pragniemy podziękować Matce Najświętszej, że nieustannie uczy nas tajemnic swojego Syna w modlitwie różańcowej.
 6. Rodziców  prosimy  o  przypomnienie  dzieciom  o  Mszy  Św. szkolnej w czwartek o godz. 16.30. Do spowiedzi św. przed Mszą Św. przystąpią klasy IV, V i VI.
 7. Młodzież i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na różaniec i Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 17.15. Okazja do spowiedzi św. dla młodzieży przed różańcem.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W Dzień Papieski będzie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przeznaczona jest dla młodzieży zdolnej, ale biednej na ich kształcenie. Panie charytatywne prosimy o zorganizowanie tej zbiórki.
 9. Nasi  ministranci  z  ks.  opiekunem  zapraszają  w  przyszłą niedzielę na Mszę Św. dziękczynną o godz. 9.00 w intencji wszystkich sponsorów, ofiarodawców i dobroczyńców, którzy przyczynili się do letniego wyjazdu naszych ministrantów na letni wypoczynek do Poręby Wielkiej.
 10. Nasza   wspólnota   w   przyszłą   niedzielę   udziela   uroczyście   Sakramentu  Chrztu   Świętego i błogosławi „Roczne” dzieci podczas Mszy Św. o godz. 12.00. Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii, a katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 17.50 w kościele.
 11. Kolektę w przyszłą niedzielę ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im;
do takich bowiem należy Królestwo Boże” ( Mk 10 ).