Ogłoszenia duszpasterskie 07-02-2016
V Niedziela ZwykłaW dzisiejszej Ewangelii usłyszymy opowiadanie o połowie ryb, jakiego dokonali uczniowie Jezusa na Jego słowo. Po zakończeniu połowu Jezus zapowiedział Szymonowi, ze będzie rybakiem ludzi . Ewangelia ta uświadamia nam współczesnym uczniom Jezusa – że każdy z nas jest powołany, aby mówić o Jezusie i ukazywać Go swoim życiem innym ludziom, czyli dawać o Nim świadectwo. Mamy to czynić w środowisku, w którym żyjemy na co dzień, zgodnie z naszym powołaniem w Kościele. Nasza wspólnota przeżywa dziś Niedzielę Powołań do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 1. W  naszej  wspólnocie  witamy  O. Maksymiliana,  franciszkanina,  który  głosi  nam słowo Boże i przybliża nam uczestnictwo w Franciszkańskim Zakonie Świeckim.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. W kościele rozpoczynamy dziś – 40 – godzinne nabożeństwo, który polega na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu : dziś w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończymy o godz. 16.00 Nabożeństwem Eucharystycznym.
 4. W poniedziałek i we wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała przez cały dzień tj. po Mszy Św. o godz. 8.00 do godz. 17.45 i zakończymy ją nabożeństwem przed Mszą Św. wieczorną. W Roku Miłosierdzia każdego wierzącego zapraszamy na chwilę przed Najświętszy Sakrament,  bo  wszyscy  dostępujemy  Miłości  i  Miłosierdzia  Bożego,  abyśmy  z  wiarą  dobrze i owocnie przeżyli czas wielkopostnej pokuty i przemiany życia.
 5. Na wspólna adoracje zapraszamy:
  – o godz. 12.00 Matki i Ojców Różańcowych
  – o godz. 13.00 Panie z Zespołu Charytatywnego
  – o godz. 14.00 Franciszkański Zakon Świeckich
  – o godz. 15.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci i Czcicieli Miłosierdzia Bożego
  – o godz. 16.00 Rodziców z dziećmi – szczególnie przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. W Środę Popielcową z całym Kościołem rozpoczynamy Okres Wielkopostnej Pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitwo o Ducha Pokuty i Tydzień Modlitw i Trzeźwość Narodu. Wiernych zapraszamy w Środę Popielcową na Msze Św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 oraz do przyjęcia na swoją głowę popiołu – znaku pokuty i nawrócenia. Kolektę ofiarujemy jako jałmużnę postną, która obejmuje każdego kto skorzystał z dyspensy postnej lub nie przestrzegał postu.
 7. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych, cierpiących i seniorów parafii zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie modlić się za wszystkich chorych, polecać ich przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes samemu Bogu i udzielić po krótkim nabożeństwie błogosławieństwa Najświętszym   Sakramentem.  Po  Mszy  Świętej.  o  godz.   16.30   spotkanie   rodziców   dzieci I Komunijnych w domu katechetycznym.
 8. W Wielkim Poście, w każdy piątek zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na wspólne przezywanie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a w każdą niedziele na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz. 16.00. W zakrystii można składać zalecki za naszych zmarłych, których będziemy polecać Bogu w Roku Miłosierdzia przy Drodze Krzyżowej. Po Mszy Świętej wieczornej w piątek spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas II w domu katechetycznym.
 9. W przyszłą niedzielę będzie sprawowana Msza Św. chrzcielna i „Rocznych” dzieci o godz. 12.00. Rodziców prosimy o zgłoszenie dzieci w kancelarii parafialnej. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w czwartek po Mszy Św. o godz. 16.30 tj. około godziny 17.15 w kościele.
 10. Za tydzień kolektę ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła.
 11. W I Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać jako Niedzielę Trzeźwości. Pod chórem będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości do której możemy wpisać swoje zobowiązania na czas Wielkiego Postu.

„Lecz Jezus rzekł do Szymona: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”  (Łk 5 )