Ogłoszenia duszpasterskie 20-07-2014
XVI Niedziela Zwykła     Przez swoje słowa, czyny i obecność wśród ludzi Jezus głosił nadejście Królestwa Bożego. Po Jego Śmierci i Zmartwychwstaniu posłannictwo Jezusa przejął kościół, wspólnota Apostołów i uczniów, którzy uwierzyli swojemu Panu. Kościół  jest zalążkiem i zaczątkiem Królestwa Bożego, a Chrystus przez każdą Eucharystię przygotowuje nas do nieba. Prośmy Jezusa Chrystusa, aby chwast XXI wieku nie zagłuszył w nas Bożej miłości  i zbawienia.

 1. Cieszymy się chrześcijańską radością, że wśród nas jest Siostra Tatiana misjonarka z dalekiej Syberii, która przedstawi nam świadectwo ze swojej pracy misyjnej, a my wesprzemy Ją naszymi ofiarami i modlitwą.
 2. Dziś Msz Św. popołudniowa o godz. 16.30.
 3. Wszystkim czcicielom MB Fatimskiej, wyrażamy jak zawsze wdzięczność za obecność i dar modlitwy podczas  nabożeństwa w zeszłą niedzielę.
 4. Wszystkich Parafian zapraszamy w czwartek na Mszę Św. za zmarłego naszego wieloletniego Proboszcza kanonika Stanisława Adamczyka w II rocznicę śmierci. Pragniemy także modlić się za wszystkich kapłanów szczególnie wywodzących się i pracujących w naszej parafii.
 5. W piątek ( 25 lipca ) przypada wspomnienie Św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 - na sumie odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich kierowców. Zaś po każdej Mszy Św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom
  i poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne na parkingu przed kościołem. Ze względu na budowę targowiska, prosimy, aby kierowcy z innych miejsc parkowanych podjechali na parking przed kościół gdzie będzie oczekiwał kapłan i zachowali szczególną ostrożność.
 6. W sobotę będziemy przeżywali wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wiernych zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 i nabożeństwo.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę kobiet i dziewczyn do MB Piekarskiej w dniu 17 sierpnia br. Koszt 20 zł, a zapisy w kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na konieczną renowacje zadaszeń i wejść do naszego kościoła.
 9. Wszystkim życzymy Bożego, dobrego i mądrego wypoczynku.

"Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli ?"