Ogłoszenia duszpasterskie 21-12-2014
IV Niedziela Adwentu      Zgromadzeni na Eucharystii w IV Niedzielę Adwentu, pragniemy doświadczyć tajemnicy Emmanuela - Bóg z nami, który w łonie Maryi Dziewicy, przyjął ludzką naturę. Jak od zgody Maryi na propozycję Boga zależało przyjście Jezusa na świat, tak też od naszej zgody zależy czy przyjmiemy Pana Jezusa do naszych serc. Pełnia udziału w Eucharystii zakłada przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej. Obyśmy na słowa: "Ciało Chrystusa" zawsze chętnie odpowiadali: "Amen" - niech tak się stanie - przyjdź do mnie, Panie.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Ogień zapalony od Betlejemskiego Światła i Pokoju dotarł do naszego kościoła. Zabierzmy ten ogień do naszych domów, aby mógł zaświecić na naszych stołach wigilijnych.
 3. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.45.
 4. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie ich dziś po Mszach Świętych w zakrystii i odebrać dla nich "Apostolstwo Chorych".
 5. Okazja do Spowiedzi Świętej:

  • poniedziałek: przed "Roratami" i po Mszy Św. od godz. 7.30 do 8.30 oraz popołudniu od godz. 15.00 do 18.00 - szczególnie dla dzieci i młodzieży
  • wtorek: przed "Roratami", po Mszy Św. od 8.00 do 10.00, od 11.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00
  • środa: przed Mszą Św. od i od godz. 9.00 do 11.00, od 13.00 do 15.00.
 6. Wszystkim  wiernym  życzymy,  aby  w  środę  w  gronie  rodzinnym  zasiedli do stołu wigilijnego i przeżyli na nowo dar Bożej miłości, radości, pokoju i jedności. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy całe Rodziny na nabożeństwo wigilijne o godz. 23.45 i na Pasterkę, aby dać świadectwo wiary i podziękować Bożej Miłości - Bożej Dziecinie, że narodziła się w Betlejem. Kolektę jak co roku ofiarujemy na Fundusz Obrony Życia i na utrzymanie Domów Matek i Dzieci.
 7. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wiernych zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 oraz na Uroczyste Nieszpory Kolędowe o godz. 16.00, aby wyśpiewać w kościele naszą radość i miłość Narodzonemu Zbawicielowi Świata.
 8. W piątek w II dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywali Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Wiernych zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00. 9.00. 10.30 - chrzcielna i "Rocznych" dzieci i o godz. 16.30. Kolektę ofiarujemy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 9. W sobotę będziemy przeżywali Święto Świętego Jana Apostoła. Po Mszy Świętej porannej błogosławimy wino ku czci Świętego Jana.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Świętej Rodziny. Jest to Święto wszystkich chrześcijańskich Rodzin. Dlatego całe nasze Rodziny zapraszamy na Msze Święte jak w każdą niedzielę, a szczególnie na sumę parafialną o godz. 9.00. Pragniemy dziękować Bogu za nasze Rodziny i prosić Boga, aby Boża Opatrzność zawsze czuwała nad naszymi Rodzinami i domami oraz na nowo oddać je Matce Bożej. W tym dniu przypada także Święto Świętych Młodzianków, dlatego Rodziców z małymi dziećmi zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.30 i na specjalne błogosławieństwo.
 11. Parafian zachęcamy do nabycia "Gościa Niedzielnego" - świątecznego w cenie 7.00 zł.
 12. Policja prosi, aby w czasie świątecznym zwiększyć naszą czujność i dobrze zabezpieczyć nasze domy, mieszkania i nasze mienie.

"Dla Boga nie ma nic niemożliwego" ( Łk 1 )
"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".