Ogłoszenia duszpasterskie 22-03-2015
V Niedziela Wielkiego Postu - Odnowienie Misji      Okres Wielkiego Postu prowadzi nas do głębszego zastanowienia się nad naszym życiem, zwłaszcza nad jego celem, którym jest sam Bóg - Pan chwały, szczęścia i życia. Czy mamy rzeczywiście na względzie ten cel i czy podejmujemy działania, które mogłyby do niego doprowadzić? Postawienie sobie takich pytań jest uzasadnione i ważne bo przeżywamy czas odnowienia Misji Świętych, a w kościele  wpatrujemy się w zasłonięty Krzyż Święty.

 1. W naszej wspólnocie serdecznie witamy  Misjonarzy ze Zgromadzenia  Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Prośmy Boga o moc i światło Ducha Świętego, a Matkę Najświętszą - naszą patronkę o wyproszenie potrzebnych łask w owocnym i zbawiennym przeżywaniu czasu odnowienia Misji Świętych.
 2. Kolektę dzisiejszą przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.  Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. Po Mszy Świętej dzieci z Ogniska Misyjnego będą rozprowadzały palmy na Niedzielę Palmową, a złożone ofiary przeznaczymy jak co roku na pomoc naszym misjonarzom. W zakrystii można jeszcze nabyć "paschaliki" na nasz stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 4. Wiernych  zapraszamy  dziś na Gorzkie Żale i kazanie  pasyjne  o  godz. 16.00. Po nabożeństwie i Mszy Św. odbędzie się nauka stanowa dla świata męskiego o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę podczas Gorzkich Żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w odnowieniu Misji Świętych. Dzieci najmłodsze, przedszkolaki i uczniów szkolnych do klasy V włącznie zapraszamy od poniedziałku do środy na nauki misyjne o godz. 9.30, a klasy VI i młodzież Gimnazjalną zapraszamy na nauki misyjne o godz. 11.00.
 6. W kościele rozpoczyna się od dziś II część okresu Wielkiego Postu mający charakter pasyjny. Wiernych zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. w czasie odnowienia Misji Świętych.
 7. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy wszystkie matki i kobiety na naukę stanową o godz. 19.00.
 8. We wtorek zapraszamy całe rodziny na odnowienie ślubowań małżeńskich.
 9. W środę na zakończenie odnowienia Misji Świętych pragniemy podczas każdej Mszy Św. podziękować Bogu za ten dar czasu Bożej łaski i zbawienia oraz wyrazić naszą wdzięczność wobec Ks. Misjonarzy. Podczas każdej Mszy Św. w środę będzie można złożyć ofiarę wdzięczności i wesprzeć dalszą działalność Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusa -  "Bóg zapłać !"
 10. W Kościele obchodzimy w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nie narodzone. Główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium MB Bogucickiej w Archidiecezjalnym Centrum Duchowej Adopcji podczas nabożeństwa o godz. 17.00 i Mszy Św. o godz. 18.00. Nasza parafia w przyszłą niedzielę będzie się modliła w tej intencji podczas Gorzkich Żali.
 11. Wiernych zapraszamy na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej w  piątek o godz. 17.15.
 12. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy wszystkich dorosłych parafian, którzy pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie do domu katechetycznego.
 13. Przyszła   niedziela   to   Niedziela   Palmowa.  Palmy   poświęcimy   podczas   każdej   Mszy  Św., a uroczyste poświęcenie palm z procesją na sumie o godz. 9.00. Kolektę ofiarujemy na nasz kościół.
 14. W Niedzielę Palmową młodzież naszej Archidiecezji zgromadzi się w tym roku w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach o godz. 13.30, aby wspólnie przeżywać XXX Światowy Dzień Młodzieży, który został ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II.
 15. W naszych sklepach zauważmy wystawione kosze na różne artykuły spożywcze i "OKAŻMY SERCE BLIŹNIEMU" na Święta Wielkanocne.
 16. Nasza  parafia  organizuje  pielgrzymkę  do  Sanktuarium  Bożego  Miłosierdzia w Łagiewnikach w dniu 14 kwietnia br. Zapisy w kancelarii, a koszt 40 zł.

W czasie odnowienia Misji Świętych nasze serca wołają:
"Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste"     ( Ps )