Ogłoszenia duszpasterskie 24-05-2015
Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego          Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest w całym Kościele powszechnym radosnym wspomnieniem dnia narodzenia się Kościoła. Od dnia Pięćdziesiątnicy Duch Święty jednoczy uczniów Chrystusa na Eucharystii. Także i my tutaj zgromadzeni pragniemy słuchać słowa Bożego i karmić się uwielbionym Ciałem i Krwią Jezusa Zmartwychwstałego. Pragniemy w ten sposób pogłębiać w sobie przynależność do Kościoła i dziękować Bogu, że Duch Święty prowadzi nas do wieczności i nieba. W kościele przeżywamy Dzień Modlitw w intencji chrześcijan w Chinach.

 1. Dziś wierni mogą zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienia zwykłych warunków odpustu. Ten odpust ofiarujmy w intencji rodzin, z okazji rozpoczynającego się Metropolitalnego Święta Rodzin.
 2. Kolektę dzisiejsza ofiarujemy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. Wiernych  zapraszamy  na  nabożeństwa  majowe: dziś o godz. 16.00, w tygodniu o godz. 17.30, a w piątek po Mszy Św. porannej, we wtorek – w Dzień Matki o godz. 17.00 przy grocie lub w kościele i w czwartek po Mszy św. szkolnej.
 4. W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt tj. Święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu przeżywamy Misyjny Dzień Chorych. W tym dniu także będziemy świętować kolejne urodziny ks. wikarego Mariana Kłusa i polecać wszystkie intencje na Mszy Św. o godz. 8.00. Wiernych zapraszamy na Mszę Św. rano lub wieczorem. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 5. W  poniedziałek  rozpoczyna  się  Okres  Zwykły  roku  liturgicznego. Jest to czas wzrostu Kościoła i pielgrzymowanie ludu Bożego do swojego ostatecznego celu.
 6. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Pragniemy modlić się za kościół i za duchowieństwo i wypraszać nowe powołania do służby Bożej.
 7. Dzieci  i  uczniów zapraszamy na Mszę  Świętą  szkolną  i  na  nabożeństwo majowe w czwartek o godz. 16.30.
 8. W piątek w naszym kościele młodzież nasza i sąsiednich parafii dostąpi łaski przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z rąk Arcybiskupa Damiana Zimonia podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek po Mszy Św. szkolnej, a ostatnia próba ze świadkami w środę po Mszy Św. wieczornej. Świadków do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi przed każdą Mszą Św. W piątek kandydaci do bierzmowania i świadkowie przychodzą do kościoła na godz. 17.30. W czasie bierzmowania będzie zbierana kolekta na stypendium błogosławionego ks. Emila Szramka.
 9. Miłośników muzyku organowej zapraszamy do naszego kościoła na krótki koncert organowy na szlaku  pielgrzymkowym  po  naszych  kościołach  w  sobotę  około  godz.  10.45   w   wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a tym samym kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Wiernych zachęcamy do skorzystania z łaski pojednania z Bogiem, by uczestniczyć w łasce zbawienia.
 11. Nasza   wspólnota   będzie   przeżywała  31  maja  br.  Święto  Patronalne  –  Nawiedzenia  NMP, a odpust będziemy przeżywali w niedzielę 7 czerwca br. – suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 16.00.
 12. Parafia w Palowicach w przyszłą niedzielę będzie obchodziła Uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma o godz. 11.00, nieszpory odpustowe o godz. 15.30.
 13. W przyszłą niedzielę przypada tradycyjna Pielgrzymka Mężów i Młodzieńców do MB Piekarskiej. Świat męski zachęcamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Jest możliwość przejazdu autobusem, zgłoszenia w Parafii w Zawiści w dniach poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 do 18.30
 14. Urząd Miejski w Orzeszu informuje, ze w dniu 31 maja br. w Gimnazjum Nr 3 w Orzeszu Gardawicach, w godz. o 8.00 do 18.00 zostaną przeprowadzone wybory do Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej.
 15. Zespół Szkół w Orzeszu przy ulicy Karola Miarki zaprasza absolwentów i mieszkańców na festyn rodzinny w dniu 31 maja br., rozpoczęcie o godz. 17.00. Bliższe informacje na stronie internetowej Gimnazjum.

„Weźmijcie Ducha Świętego !
Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.