Ogłoszenia duszpasterskie 27-07-2014
XVII Niedziela Zwykła     W XVII Niedzielę Zwykłą gromadzimy się w naszym kościele przy ołtarzu  Jezusa Chrystusa na Mszy Św. Jest środek lata, dla jednych to czas odpoczynku, dla innych  szczególnie rolników to okres wytężonej pracy. Czujemy jednak potrzebę, aby przyjść na Eucharystię, bo jest Ona dla nas największym skarbem. Prośmy Boga o niegasnącą mądrość, byśmy zawsze potrafili właściwie  rozpoznać drogę, na której się znajdujemy i wybrać tę jedyną - wytyczoną przez Jedynego Pana Jezusa Chrystusa naszego Zbawcę. Dlatego wołamy do Boga razem z Salomonem o serce pełne miłości i rozsądku dla nas i dla wszystkich kierowców.

 1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na konieczną renowację zadaszeń i wejść do naszego kościoła.
  Bóg zapłać za każdą ofiarę
 2. Dziś po każdej Mszy Św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom i poświęcimy wszelkie pojazdy mechaniczne przed naszym kościołem na parkingu. Ze względu na budowę targowiska najpierw poświęcimy samochody na parkingu i kapłani będą oczekiwali na przyjazd samochodów gdziekolwiek zaparkowanych. Prosimy kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności.
 3. Dziś Msza Św. popołudniowa o godz. 16.30.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału we Mszy Św. i nabożeństwach. Naszym chorym prosimy o odebranie kolejnego numeru "Apostolstwa Chorych" w zakrystii.
 5. W I piątek rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Wiernych zachęcamy do powzięcia tego dzieła dla dobra człowieka, rodziny i zachowania pokoju w świecie. Pod chórem przez cały miesiąc będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości, gdzie wpiszmy swoje zobowiązanie dla dobra duchowego i zbawienia drugiego człowieka.
 6. W sobotę tj. 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny już od południa I piątku, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią "Wierzę w Boga", "Ojcze nasz"
  i "Zdrowaś Maryjo" oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 7. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 8. Parafia Przemienienia Pańskiego w Zawadzie będzie obchodzić w przyszłą niedzielę odpust parafialny: suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.30.
 9. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościli Misjonarzy - Ojców z Prokury Misyjnej   z Poznania, którzy będą głosili słowo Boże, przeprowadzą zbiórkę na Misje przed kościołem i będą rozprowadzać różne pamiątki misyjne.
 10. Nasza Parafia organizuje wyjazd na tradycyjną pielgrzymkę do MB Piekarskiej w dniu
  17 sierpnia br. Koszt 20 zł, a zapisy w kancelarii.

Św. Krzysztofie - patronie kierowców i podróżujących - módl się za nami !