Ogłoszenia duszpasterskie 17-08-2014
Niedziela - Uroczystość św. Jacka, kapłana, gł. patrona Archidiecezji       Bardzo tęsknimy za cudownymi wydarzeniami. Nieraz modlimy się o nie. Zapominamy, że najpierw trzeba  w sercu rozbudzić wiarę. Bez niej niczego w życiu nie zdobędziemy. Pomocą w tym jest zachowywanie Bożego prawa. Prośmy podczas tej Mszy Św., aby nie brakowało w nas sił w trosce o silną wiarę.

  1. Kolektę dzisiejszą ofiarujemy na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej; łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium. Msza Św., popołudniowa w naszym kościele
    o godz. 16.30.
  3. Wszystkim czcicielom MB Fatimskiej dziękujemy za obecność i dar wspólnej modlitwy
    o nawrócenie grzeszników podczas nabożeństwa fatimskiego.
  4. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją - Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego. Jako parafia Maryjna zapraszamy na Mszę Św., o godz. 8.00.
  5. W przyszłą niedzielę kolektę ofiarujemy na potrzeby naszej parafii.
  6. Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice.

Ogł. Społeczne: W sierpniu zapraszamy na dwie imprezy organizowane przez fundację Stonoga, podczas których, przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz 9-letniego Pawła Brząkalika z Orzesza. Bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablotce.

"Tobie, Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."